Такий проєкт нового ствола на гірничорудному підприємстві реалізується вперше за 30 років.

«Вперше в історії незалежної України буде здійснений унікальний і масштабний проєкт в гірничо-металургійній галузі, який дозволить забезпечити стабільну роботу ЗЗРК до 2055 року. Реалізація даного проєкту стала можливою завдяки підтримці наших акціонерів і партнерів. Будівництво Південного вентиляційного ствола № 2 - це приклад націленої на майбутнє грамотної стратегії розвитку і чесного партнерства, результати якого будуть приносити результати не одне десятиліття», - заявив Дмитро Колесников, Генеральний директор ПрАТ« ЗЗРК».

За реалізацію проєкту комплексно відповідає Corum Group (ДТЕК Енерго). Робота Corum Group полягає в тому, що в будівництві будуть задіяні всі сервісні та виробничі майданчики компанії. Йдеться про проходку вертикального ствола до глибини 340 метрів в складних гірничо-геологічних умовах і всіх роботах з будівництва комплексу поверхні ствола під ключ, а також використання способу штучного заморожування ґрунтів.

«Шахтобудування - один з найважливіших напрямів роботи Corum Group. У нашої команди величезний досвід будівництва вертикальних і похилих стволів, лінійної проходки - в Україні, Казахстані та у В'єтнамі. Будівництво Південного вентиляційного ствола № 2 на ЗЗРК - унікальна і при цьому дуже складна задача, і для нас важливо, що такий безпрецедентний для України за більш ніж тридцять років проєкт реалізуємо саме ми. Ми впевнені, що наша експертиза забезпечить успішний результат для клієнта», - уточнив Михайло Потапов, Генеральний директор Corum Group.

Вартість двох етапів проєкту становить близько 81,64 млн доларів і обіцяє збільшити обсяги видобутку руди з Переверзевського родовища, де здійснюється будівництво, з нинішніх 0,5 млн тонн до 2 млн тонн. Проєкт створить понад 1 500 нових робочих місць, а також забезпечить зростання податкових відрахувань до бюджетів всіх рівнів і поштовх подальшому розвитку економіки регіону і країни.

Популярні новини зараз
Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи В Україні очікують гіперінфляцію: чи варто скуповувати валюту до підвищення податків Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

Ільдар Салєєв, Генеральний директор ДТЕК Енерго, доповнив, що Corum Group - відмінний приклад трансформації українського бізнесу в компанію, яка реалізує амбітні проекти в будь-яких галузях гірничого видобутку. «Будівництво Південного вентиляційного ствола №2 для ЗЗРК - тому доказ. Я впевнений, що фахівці Corum успішно втілять його в життя, адже для цього є все необхідне: обладнання, вироблене Corum, експертиза в шахтобудуванні та напрацьований досвід в комплексних проєктах для великих гірничодобувних компаній, наявні всередині ДТЕК Енерго», - сказав керівник енергокомпанії.