Глосарій, розроблений Радою національної безпеки і оборони України, є прямим актом введення в Україні цензури, а також створенням ще одного приводу для розправи з інакомислячими і неугодними. Про це заявити у партії "опозиційна платформа - за життя".

У політсилі розцінюють це як чергову спробу чинної влади нав'язати українському суспільству власне трактування тих чи інших історичних подій і змусити держслужбовців і ЗМІ вживати лише певну термінологію, заборонивши незручні владі висловлювання і назви.

"Сам факт появи такого документа, як» Глосарій назв, термінів і словосполучень...", авторства апарату РНБО є прямим актом введення в Україні цензури, а також створенням ще одного приводу для розправи з інакомислячими і неугодними. Вже зараз очевидно, що це стає інструментом перетворення України в тоталітарну державу, а сама ідея розробки таких «рекомендацій» РНБО ‒ наслідок тоталітарного способу мислення їх авторів», – йдеться в партійній заяві ОПЗЖ.

У політсилі назвали розроблений РНБО документ» Євангеліє диктатури", а сам Радбез порівняли з Міністерством правди зразка антиутопії Джорджа Оруелла.

"Схоже, за допомогою цього" Євангелія диктатури " влада Зеленського прагне сформувати штучну реальність, в якій вона тільки й може існувати. Адже в істинній реальності, яку українські громадяни бачать і в якій живуть, ця влада провалила всі поставлені перед нею завдання і не виконала жодної даної нею обіцянки. РНБО, як каральний, репресивний інструмент в руках Президента Зеленського, перетворюється на таке собі Міністерство Правди зразка антиутопії Джорджа Оруелла "1984", - зазначають в ОПЗЖ, додавши, що поява вищезгаданого глосарію також перегукується з оруеллівським «новоязом».

Популярні новини зараз

"Це Різдво потрясе світ": чоловік стверджує, що прийшов з 2485 року, і попередив людство

22-річний хлопець згвалтував трансгендера, думаючи, що він жінка: не зупинило навіть зізнання

17-річний хлопець, який спалив прапор України, почув вирок суду: тепер юнак хоче в армію 

Зрада, маленька донька і дорослі розваги: що відомо про обранця Злати Огнєвіч на "Холостячці" Андрія Задворного

Показати ще

В опозиційній політсилі впевнені, що, по суті, цей документ є виключно спробою прикрити «марність і безглуздість» чиновницького апарату, який утримується на гранти і кошти державного бюджету.

"Автори глосарію впиваються боротьбою з мостом через Керченську протоку, але не обтяжують себе тим, щоб пояснити чиновникам, як їм відповідати на все голосніше висловлене обурення людей діями влади. Вони намагаються викривити історичні факти і в черговий раз заборонити термін «Велика Вітчизняна війна», але навіть не пробують осмислити реальні виклики, які стоять перед Україною сьогодні у вигляді тарифного геноциду, чиновницького свавілля, правового нігілізму, грубого порушення норм Конституції, нехтування основних прав і свобод громадян», – йдеться у заяві Опозиційної платформи – За життя».

У партії також підкреслюють, що цим документом РНБО відкрито демонструє, що не вважає такі країни як Абхазія і Білорусія державами, а також ігнорує Комюніке Паризького саміту в «нормандському форматі», намагаючись оголосити фейком вираз «особливий статус Донбасу».

«Таке враження, що у службовців РНБО затримка в адміністративному розвитку. Вони вимагають від чиновників просувати тези, що втратили свою актуальність ще 5-7 років тому. При цьому на дійсно хвилюючі громадян питання, як то: брак газу, провал вакцинації, дискусійні питання щодо НАТО і європейських перспектив України – Інструкція ніякої відповіді не дає. Як немає і рекомендацій чиновникам з приводу того, як їм висловлюватися про «Північний потік ‒ 2», – констатують в ОПЗЖ.

У політсилі вважають, що сам факт створення подібних інструкцій і» рекомендацій " є загрозливим і небезпечним для демократичного суспільства.

"Передбачаючи подібну тоталітарну розправу над нашою історією, над образом думок, над історичними фактами, партія" опозиційна платформа - за життя» ще в 2020 році створила громадський рух «Український фронт захисту історичної пам'яті». І сьогоднішній наступ влади на опозицію, репресії, незаконне кримінальне переслідування, фабрикація кримінальних справ є відповіддю, в тому числі і на цю діяльність. Ну а прагнення влади за всяку ціну знищити своїх ідеологічних супротивників, узаконити цензуру, припинити інакомислення пояснюється її бажанням силою нав'язати українським громадянам свій образ думок, а собі привласнити монополію на визначення істини адміністративним шляхом, що, безсумнівно, є інструментом побудови тоталітарної, диктаторської держави», – резюмується в заяві ОПЗЖ.

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань