Україна запровадила вимоги Європейського союзу у газовій сфері, але у сфері енергетики досі є чимало проблем, які не дозволяють синхронізацію з європейськими мережами.
Про це повідомляє видання «Європейська правда» з посиланням на слова посла ЄС в Україні Матті Маасікас під час виступу на 4-му Форумі Асоціацій у Києві.

«У сфері енергетики, що стосується газу, Україна широко імплементувала вимоги ЄС і переваги цього очевидні. Щодо ринку електроенергії, Україна ще далека він норм ЄС і це також означає, що синхронізація українських електромереж з європейськими поки перебуває на певній відстані. "У перспективі технічно це можливо, але потрібен функціонуючий ринок електроенергії, діючий регулятор», - сказав Маасікас.
Як відомо, на саміті Україна-ЄС чималий блок переговорів зайняли питання енергетики.
У спільній заяві «Україна та ЄС підкреслили важливість спільної роботи проти будь-яких потенційних зусиль третіх сторін використовувати енергію як зброю, зокрема в контексті наслідків для стабільності транзиту газу територією України».
Незважаючи на значні реформи у попередні роки в секторі енергетики, практична імплементація реформ пробуксовує через неспроможність (в силу різних соціальних та економічних причин) перейти до ринкового ціноутворення як на ринку газу, так і електроенергії.