Через колапс на ринку перевезень втрати економіки сягнуть 2 млрд доларів щорічно. Про це заявив гендиректор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак, коментуючи проект наказу міністерства.

«У нинішньому вигляді цей проєкт наказу взагалі виглядає як якась диверсія проти української економіки та української промисловості. Безперечно, якщо ці заходи будуть втілені, то економіка їх не витримає. Бо побудувати таку велику кількість вагонів буде, по-перше, технічно важко. А, по-друге, дуже проблематично з фінансової точки зору. Бо навіть ті підприємства, якщо вони захочуть будувати вагони, їм буде важко одразу знайти великі суми коштів, для того щоб одразу викласти ті 60 мільярдів гривень», - розповів Гусак.

За його словами, запропонувавши таке рішення, Мінінфраструктури не вказало джерел фінансування для купівлі нових вагонів. Як наслідок – значна частина вагонів буде списана, але нові на заміну їм не будуть куплені, що призведе до їх дефіциту на ринку перевезень.

«Буде списана велика кількість вагонів, таку ж кількість нових вагонів побудовано не буде, і в результаті на ринку виникне дефіцит вагонів. І цей дефіцит може вимірюватися десятками тисяч вагонів. Причому найбільше постраждає саме Укрзалізниця. Тому що ми знаємо, що Укрзалізниця хронічно не виконує свою інвестиційну програму, там виконання ніколи не перевищує 70%»,- пояснив Гусак.

Експерт наголосив: наслідком дефіциту вагонів стане падіння рівня вантажних залізничних перевезень щонайменше на 20%, що спричинить втрати для економіки в цілому до 2 млрд доларів на рік.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

«Це лише для Укрзалізниці втрата доходів 11 мільярдів гривень і це величезні втрати для економіки України. Тобто, Україна може втратити до 2 мільярдів валютної виручки від такого падіння перевезень та кілька відсотків ВВП», - зазначив Гусак.

Раніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що оновлювати рухомий склад «Укрзалізниці» потрібно, але в першу чергу необхідно модернізувати залізничну інфраструктуру і підвищити якість перевезень.

Водночас в ЦТС зазначали, що в останні місяці оборот вантажних вагонів на залізниці знову виріс, що негативно позначається на роботі бізнесу, та наголосили на необхідності термінового проведення реформи компанії і інвестицій в модернізацію інфраструктури.