У місті Кривий Ріг спостерігається пилова буря, яка може становити загрозу для населення.

Він зауважив, що 20 жовтня міська система моніторингу повітря зафіксувала перевищення норм за вмістом пилу. Значення становили від 0,2 до майже 0,4 мг/м3 при нормі 0,15 мг/м3.

«Таке природне явище, як пилова буря, частішає на території України, адже пов’язане з посиленням змін клімату. Тривала відсутність опадів спричиняє пересушення ґрунту, а сильний вітер здіймає верхній шар землі, що призводить до запилення повітря на великій території. Так, 21 жовтня УкрГідрометцентр повідомляє про сильні пориви вітру до 15-20 м/с у більшості областей України. В ДСНС попереджають про жовтий рівень небезпеки», - пояснив Андрій Мальований.

За словами посадовця, у Кривому Розі пилова буря посилюється наявністю великої кількості гірничодобувних підприємств та кар’єрів.

«Внаслідок сильного вітру небезпечні сполуки та дрібнодисперсні частки з територій промислових об’єктів потрапляють у повітря. Це становить загрозу для здоров’я людей», - зауважив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

В Держекоінспекції рекомендують дотримуватись низки рекомендацій:

- мінімізувати пересування містом;

- на вулиці необхідно захистити обличчя тканинною пов’язкою або маскою, за можливості вдягти окуляри;

- якщо маєте зволожувачі повітря, увімкніть їх, робіть вологе прибирання кілька разів на день;

- для людей із захворюваннями дихальних шляхів важливо мати під рукою ліки, інгалятори.