Щоб реалізувати пропозицію президента Володимира Зеленського для» Газпрому «збільшити обсяги транзиту через Україну, потрібно домовлятися на рівні президента РФ Володимира Путіна, а такі можливості є тільки у глави політради» опозиційної платформи – за життя " Віктора Медведчука.

Так кандидат політичний наук, політичний експерт Сергій Годний прокоментувавши Заява Володимира Зеленського про готовність надати знижку 50% на транзит, якщо «Газпром» збільшить обсяги поставок через українську ГТС, яке опублікувало Bloomberg.

Придатний пояснив, що для цього потрібна згода «Газпрому», а ніхто з керівництва РФ не буде домовлятися з Зеленським & Co.

"Тут проблема в тому, що, як кажуть англійці і американці, «для танго потрібно двоє». Не так давно ЗМІ рясніли заголовками про те, що ціна на газ стрибнула до 1200, 1400, 1600, 1900 доларів і вище за тисячу кубометрів. Так ось, мова йде не про миттєвої вартості, а про ф'ючерси, тобто контракти купівлі-продажу на майбутнє. А це означає, що всі поставки "Газпрому" на Місяці і роки вперед законтрактовані»,- повідомив експерт.

"І проблема в тому, що навіть при великому бажанні ніхто не буде» за моїм велінням, за Зеленського хотінням" відкривати вентиль і давати газ понад норму. І ніякий ЄС тут Україні не допоможе", - додав він.

Популярні новини зараз
Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання "Жити до зарплати, знущаються...": українці з картками "ПриватБанку" втрачають все, нульові баланси Начинка більше ніколи не витікатиме: простий спосіб залишити варення, сир або м'ясо всередині пиріжка
Показати ще

Як написав придатний, щоб вирішити питання стратегічного значення, потрібно підключати "важку артилерію".

"Вирішити таке стратегічне питання можна хіба що, якщо підключити" важку артилерію» в особі Віктора Медведчука, тому як більше ні в кого з українських політиків немає контактів рівня російського президента Володимира Путіна", - підкреслив експерт.

Придатний зазначив, що за останні 10 років тільки Віктор Медведчук зміг домовитися з Росією про прямі поставки газу і отримати знижку 25 %.

«До слова, за останні 10 років тільки Медведчуку вдалося домовитися з Росією по газу - тому що він використовував свої контакти і домовився особисто з Путіним. Медведчук домовився про формулу «прямі поставки + знижка 25 %» під час поїздки в Москву березні 2019-го. У червні 2019 року на Петербурзькому міжнародному економічному форумі голова правління «Газпрому» Олексій Міллер ще раз публічно підтвердив готовність виконувати ці домовленості. Ось звідки ця домовленість про прямі поставки "Газпрому» і знижку 25% для України", - нагадав експерт.

За підрахунками придатного, якщо реалізувати домовленості Медведчука, то ціна на газ для України могла б бути 190 доларів за тисячу кубометрів у 2022 році.

«З урахуванням знижки 25 %, це близько 190 доларів за тисячу кубометрів. Погодьтеся, це не 1050 доларів, як зараз торгуються обсяги природного газу на європейській біржі ICE", - підрахував політолог.

«Що стосується Зеленського і його емісарів, то ні з ким з них в Кремлі навіть розмовляти не будуть. Екс-президент і глава партії "Єдина Росія «Дмитро Медведєв в» Комерсанті «прямо сказав, що»переговори з ними абсолютно безглузді". І ніякі стогони, ніякі скарги бюрократам і чиновникам з ЄС не допоможуть. Європа в нинішній ситуації може надати тільки моральну підтримку. У стилі " газу немає, але ви тримаєтеся», - пожартував експерт.

"Вирішувати питання по газу потрібно на рівні першої особи-тобто Володимира Путіна - а такі можливості є тільки у Медведчука", - підсумував кандидат політичних наук, політичний експерт Сергій годний.