Вина за енергетичну кризу в Україні цілком і повністю лежить на чинній владі, яка замість того, щоб відновити торговельно-економічні відносини з РФ, створити газотранспортний консорціум, забезпечити безперебійну роботу ГТС України і надійні поставки блакитного палива населенню країни, залишається недоговороздатною і не втомлюється політизувати «газове питання». Про це заявив народний депутат України, голова політради партії «Опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук.

"Енергетична криза не насувається - вона настала. Профнепридатна українська влада виявилася не готова забезпечити енергоресурсами країну, населення, підприємства. Вона, схоже, навіть не розуміла, що такі ризики існують і що до них потрібно готуватися, – зазначив політик. - Не дивно, що ЗМІ сьогодні все частіше нагадують про домовленості 2019 року, коли російська сторона погодилася постачати свій газ в Україну безпосередньо по 175 доларів – за цінами, які були тоді зафіксовані. Якби відповідні довгострокові контракти тоді були підписані, то сьогодні Б Україна не зіткнулася з такою кризою і захмарними цінами».

Медведчук позитивно оцінив ініціативу Президента Зеленського запропонувати "Газпрому" 50% знижки на транспортування додаткових обсягів газу до Європи через територію України. Але наскільки ця пропозиція своєчасна – за його словами, - велике питання.

"Те, що Президент Зеленський запропонував збільшити прокачування газу через нашу трубу – пропозиція абсолютно правильна. Але питання в тому, кому він це пропонує? Якщо він пропонує європейцям, то європейці цього зробити не зможуть. Якщо він це пропонує росіянам, то росіяни повинні спочатку погодитися. Погодяться чи ні-я не знаю, – констатував Медведчук. - Але добре вже те, що Президент Зеленський і його оточення нарешті зрозуміли, що українська газотранспортна система має величезні потенційні можливості».

Політик нагадав, що пропускна здатність нашої газової труби на вході становить 305 млрд кубометрів газу на рік, а на виході в Європу – 145 млрд.на його думку, якби влада України ще з часів Віктора Ющенка, а пізніше – в особі президентів Порошенка і Зеленського, проявили мудрість і далекоглядність, то вони зробили б все для того, щоб ця прокачування була стабільною і постійною. Власне, тоді б і для Російської Федерації відпала необхідність будувати "Північний потік – 1», «Північний потік-2», а також два "турецьких потоку".

Популярні новини зараз

Новий прожитковий мінімум: скільки українці почнуть отримувати пенсій, зарплат та соцвиплат з 1 грудня

7 днів вихідних для тисяч українців – від Кабміну вимагають офіційно затвердити новий робочий графік 

В Україні втричі виростуть ціни на олію, експерти підрахували, скільки коштуватиме найважливіший продукт після хліба

Андрій Данилко важко захворів перед Новим Роком, Інна Білоконь не знаходила собі місця: "Із паличкою...."

Показати ще

"Більш того, повинен був бути створений тристоронній газотранспортний консорціум, що служило б гарантією для стабільної заповненості труби газом і забезпечувало б економічну вигоду Україні. Сьогодні ж нічого цього немає, а сама газова труба може в будь – яку хвилину перетворитися на музей металобрухту, - сказав Віктор Медведчук. - Навіть щоб отримати згоду на останню пропозицію Зеленського, Треба домовлятися з росіянами. Домовиться він з ними чи ні, я не знаю, а прокачування по трубі зменшується вже».

На думку парламентарія, прозвучала в п'ятницю "газова пропозиція" української сторони на адресу "Газпрому" швидше за все є запізнілою. Однак це не означає, що не варто робити спроб домовитися з РФ.

"Сьогодні Росія мабуть, зацікавлена, все-таки в запуску "Північного потоку-2", а не в збільшенні прокачування через ГТС України. Але домовлятися треба, пропонувати треба. Як, власне, потрібно шукати й інші спільні можливості для розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та Росією. Енергетична криза-це сьогодні криза не тільки поставок газу. Це ще й вугілля, якого немає, і електроенергія, якої недостатньо. І це все може бути компенсовано або усунуто за рахунок відновлення торговельно-економічних відносин з Росією, – упевнений Віктор Медведчук. - Але, по всій видимості, при владі Зеленського таких реальних проектів не існує. Ну а пропозиція заради піару ... що ж, можна спробувати це зробити реальністю. Чи буде це вигідно Україні? Безумовно, буде вигідно. Але чи зможе він (Зеленський. - Ред.) домовитися, залишається питанням".

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань