В Держекоінспекції порахували, скільки збитків завдали довкіллю порушники екологічного законодавства. Найбільшої шкоди – 50% від загальної суми, завдано земельним ресурсам. Це понад 1 мільярд гривень, що у 2 рази більше, ніж за весь минулий рік.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований – йдеться на сайті відомства.

Основна причина цього явища – застарілість та недостатність інфраструктури поводження з відходами у територіальних громадах України.

«Зокрема, третина полігонів на території нашої держави не відповідає екологічним вимогам. Внаслідок їх переповненості побутове сміття вивозиться у непризначені для цього місця, де спричиняє забруднення ґрунтів, водойм, загибель тварин», - підкреслив Андрій Мальований.

Попри проведення реформи з децентралізації, створення інфраструктури поводження з відходами все ще залишається для більшості територіальних громад надскладним завданням. Виправити цю ситуацію дозволить законопроект №2207-1д «Про поводження з відходами», який очікує на ухвалення у другому читанні.

Популярні новини зараз
У окупантів істерика: дрони влучають в "яблучко", перетворюючи ворогів на "хороших русскіх" Софія Ротару у 75-річний ювілей заявила про неважливість мови в Україні, тепер вона в місці сили: "Про кохання та мир" Потап "відповів" на запрошення співака Позитива повернутися в Україну: невже переконали репера Телеведуча Алла Мазур ридає над втратою: "Стерті в порох"
Показати ще

«Одна з вимог законопроекту - створення мережі муніципальних пунктів роздільного збирання для різних видів побутових відходів. Це дозволить гарантувати достатню кількість матеріалів для вторинної переробки, що, своєю чергою, привабить у сферу інвестиції. Бізнес буде зацікавлений у будівництві сміттєпереробних та сміттєспалювальних заводів.

Окрім того, проект закону вводить розширену відповідальність виробника - зобов'язання щодо переробки відходів, які утворюються в результаті використання продукції. Це дозволить зменшити навантаження тергромад щодо поводження з відходами», - заявив Андрій Мальований.

Загалом впродовж 3 кварталів поточного року Держекоінспекція склала понад 35 тисяч протоколів про адміністративні порушення, притягнувши до відповідальності майже 32 тисячі осіб, а також розрахувала понад 2 мільярди гривень збитків. За матеріалами ДЕІ відкрито понад 400 кримінальних проваджень.