В Держекоінспекції порахували, скільки збитків завдали довкіллю порушники екологічного законодавства. Найбільшої шкоди – 50% від загальної суми, завдано земельним ресурсам. Це понад 1 мільярд гривень, що у 2 рази більше, ніж за весь минулий рік.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований – йдеться на сайті відомства.

Основна причина цього явища – застарілість та недостатність інфраструктури поводження з відходами у територіальних громадах України.

«Зокрема, третина полігонів на території нашої держави не відповідає екологічним вимогам. Внаслідок їх переповненості побутове сміття вивозиться у непризначені для цього місця, де спричиняє забруднення ґрунтів, водойм, загибель тварин», - підкреслив Андрій Мальований.

Попри проведення реформи з децентралізації, створення інфраструктури поводження з відходами все ще залишається для більшості територіальних громад надскладним завданням. Виправити цю ситуацію дозволить законопроект №2207-1д «Про поводження з відходами», який очікує на ухвалення у другому читанні.

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Тільки цього не вистачало: на Землю летить астероїд розміром із Ейфелеву вежу Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Показати ще

«Одна з вимог законопроекту - створення мережі муніципальних пунктів роздільного збирання для різних видів побутових відходів. Це дозволить гарантувати достатню кількість матеріалів для вторинної переробки, що, своєю чергою, привабить у сферу інвестиції. Бізнес буде зацікавлений у будівництві сміттєпереробних та сміттєспалювальних заводів.

Окрім того, проект закону вводить розширену відповідальність виробника - зобов'язання щодо переробки відходів, які утворюються в результаті використання продукції. Це дозволить зменшити навантаження тергромад щодо поводження з відходами», - заявив Андрій Мальований.

Загалом впродовж 3 кварталів поточного року Держекоінспекція склала понад 35 тисяч протоколів про адміністративні порушення, притягнувши до відповідальності майже 32 тисячі осіб, а також розрахувала понад 2 мільярди гривень збитків. За матеріалами ДЕІ відкрито понад 400 кримінальних проваджень.