Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Для християн перших століть антихрист бачився тираном і гонителем, на зразок Нерона або Діоклетіана. У XIX столітті релігійні філософи відзначали іншу грань особистості антихриста - як витонченого спокусника, за яким підуть і багато християн. Зараз же вимальовується новий аспект цієї особистості», - сказав митрополит Антоній.

Владика зазначив, що насправді будь-який кумир, будь-яка знаменитість, яка закриває від людини образ Христа, це свого роду маленький антихрист.

«Але зараз, в епоху глобалізації, такий «герой» має більше можливостей впливати на людські уми. І таких «героїв», навколо яких формується культ, вистачає сповна. Тут і політики, і поп-зірки, і інші знаменитості. Але тепер до них приєднується новий вид кумирів - високотехнологічний. Такі діячі, як Ілон Маск або Білл Гейтс, вже сприймаються дуже багатьма у якості нових «месій». І адже вони самі поводяться як своєрідні месії, покликані вести людство до вищого блага за допомогою високих технологій», - вважає архієрей.

За його словами, культ даних особистостей доходить до того, що їх адепти вкрай агресивно сприймають будь-яку критику на адресу своїх гуру.

Популярні новини зараз
Взимку українців можуть очікувати нові випробування: відключення світла ще квіточки Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів
Показати ще

«Той же Білл Гейтс, який фактично привласнив собі звання глави світової охорони здоров'я. Будь-який сумнів у щирості його намірів і безкорисливої ​​роботи його фондів викликає бурю емоцій і обрушує на голову тих, хто сумнівається звинувачення в конспірології і відсталому мисленні. Або Ілон Маск, який знаходить нормальним «безгендерне» виховання для своїх дітей», - сказав керуючий справами УПЦ.

Митрополит Антоній вважає, що суть навіть не в їх діяльності, хоча, безперечно, і вона має значення, а суть в тому, як їх сприймає величезна кількість людей.

«Навіщо людям Бог, якщо є «зцілювальний» всіх Гейтс, навіщо їм Царство Небесне, якщо є Маск і його технологічний «рай»? Дійсно, для людей, позбавлених Бога, це кращі замінники. Не потрібно каятися, не потрібно міняти своє життя - за тебе все зроблять мільярдери-філантропи. Ось тільки чи принесуть вони насправді людству щастя? Для християн на це питання відповідь ясна, і вона дуже невтішна», - уклав ієрарх УПЦ.