Режим президента України Володимира Зеленського і він сам страшно бояться "Опозиційної платформи - За життя", її лідерів, і особливо голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука. Таку думку в статті для "Україна.РП" висловив журналіст Володимир Скачко, повідомляє 112.ua

"Режим президента Володимира Зеленського і він сам, у свою чергу, страшно бояться цієї партії та її лідерів. Особливо Медведчука. Бо навіть він розуміє, що тільки ця партія сьогодні може стати реальною опозицією йому, патентованому прозахіднику. Тобто запропонує альтернативу всьому курсу держави. У всякому разі, у зовнішній політиці", - зазначив журналіст.

За його словами, тільки "опозиційна платформа - за життя" виступає за відмову від бездумного і шкідливого для України курсу на євроатлантичну інтеграцію, який вбиває країну і позбавляє її залишків суверенітету, як економічного, так і політичного.

"І навіть не за переорієнтацію на Росію і союзи, створені під її егідою, а за повернення нейтрального і позаблокового статусу України, який вона зобов'язалася дотримуватися, вступаючи в незалежність. Хоча б", - підкреслив він.

При цьому Скачко зазначив, що" опозиційна платформа - за життя " для режиму Зеленського і його курсу чисто гіпотетично може стати повноцінною альтернативою. Реальної і кардинальної, позасистемної, а не коригуючої або підправляє ті чи інші окремі вади курсу або політики всередині вже створеної загальної системи.

Популярні новини зараз

Колишня Остапчука Олена Войченко показала, як живе з дітьми зараз: таке свято у них щодня?

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Сестра на годину: українська школярка вигадала, як заробити у вільний від навчання час

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Показати ще

"В принципі, саме це мав на увазі і президент Росії Володимир Путін, коли на запитання про Медведчука відповів, що того пресують з політичних мотивів. "Його намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за держзраду. За что? Він вкрав якісь державні секрети, таємно їх передав? Ні. За його відкриту політичну позицію, спрямовану на стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в країні і вибудовування відносин з сусідами, з якими відносини вкрай важливі для самої України", — сказав президент Росії.

І дуже точно додав головний нюанс: мовляв, незгодним з нинішньою українською владою "не дають голову підняти — когось просто вбивають прямо на вулиці, а когось-ізолюють. Тобто легальними способами українському народу не дають і не дадуть сформувати такі органи влади, які відповідали б безпосередньо інтересам українського народу", - підсумував журналіст.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "опозиційною платформою - за життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 Жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа – за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань