Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Представники ОРДО і ОРЛО безпосередньо заявили, що готові до обмінів, але наполягають, що займатися переговорами в рамках ТКГ повинен тільки Віктор Медведчук, якого вважають ефективним переговірником, а діючий склад підгрупи – деструктивним. Фактично влада ОРДЛО дала зрозуміти-переговори щодо обміну можливі тільки з одним представником України, а саме з Віктором Медведчуком. В якості першого кроку "Республіки" готові звільнити в односторонньому порядку трьох жінок, яких раніше вже пропонували звільнити, але Київ відмовився їх забирати.

Ситуація з ТКГ - це черговий сигнал Зеленському, що він нерукопожатний. В першу чергу - в Росії. Раніше РФ вустами Дмитра Медведєва заявила, що не матиме жодних справ із Зеленським і його владою. Потім Путін на Валдайському форумі висловився про глухий кут у відносинах між Росією і Україною. При цьому Путін прямо підтримав Медведчука, назвавши його єдиним політиком в Україні, який виступає за налагодження відносин з сусідами.

У відповідь на це Зеленський в паніці сам запропонував Росії знижку на транзит газу. Що виглядає як акт відчаю і запрошення до діалогу. Однак риса вже пройдена, і Москва не буде домовлятися з Зеленським. З Медведчуком готова, з Зеленським немає. Чи варто питати, кому тут більше треба-Путіну чи Зеленському? Відповідь очевидна - Зеленському. І ніяка Європа не змусить Путіна переглянути своє ставлення.

Якщо Зеленський хоче хоч що-небудь зробити для України, для початку потрібно припинити переслідування Медведчука. Це буде хорошим сигналом для Росії, що в Україні одумалися. Потім Зеленському варто було б згадати, що у Медведчука є мирний план, який схвалили на заході, в Москві і в Донецьку з Луганськом. Це вже буде сигналом і для ОРДЛО, і для Москви, що українська влада готова до конструктиву і припинення конфлікту. А поки що це все порожня балаканина від Зеленського, яка нічого країні не дасть. Як бачимо, навіть обміну утримуваними особами.

Популярні новини зараз

Григорій Решетник з дружиною показали своє щастя: "Слюні течуть, а ти..."

22-річний хлопець згвалтував трансгендера, думаючи, що він жінка: не зупинило навіть зізнання

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Показати ще

Очевидно, що Зеленський сам не зможе домогтися будь-яких зрушень – ні в економіці, ні по Донбасу. Всі свої можливості він розгубив за 2,5 роки продовження деструктивної політики. Великі надії змінилися великими розчаруваннями. І сьогодні ми прийшли до того, що єдиним політиком в Україні, з яким готові розмовляти Москва, Донецьк і Луганськ, залишився Віктор Медведчук, який сидить під домашнім арештом... тому що виступає за мирне врегулювання конфлікту.

Тому у Зеленського лише два шляхи - або прислухатися до Медведчука і скористатися його напрацюваннями, або продовжувати гробити країну. Дно вже близько, тому вибір очевидний. Для всіх. А для Зеленського?