Після підписання Паризького комюніке в 2019 році офіційним Києвом не було зроблено жодного кроку в напрямку виконання Мінських угод, через це був заморожений і процес обміну полоненими. Єдиний, хто міг би зрушити той процес з мертвої точки – це народний депутат України, голова політради партії «опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук, який давно показав себе ефективним переговірником. Про це сказав правозахисник Володимир Чемерис в ефірі телеканалу "Перший незалежний".

"Останній обмін невеликий був на початку 2020 року, перед тим був досить великий в 2019 році, з тих пір все заглохло з вини офіційного Києва, тому що після того, як в грудні 2019 року було підписано паризьке Комюніке, ніяких кроків ні по одному з пунктів цього Комюніке не відбулося», – сказав експерт.

Він підкреслив, що для розблокування цього процесу потрібна політична воля Президента України Володимира Зеленського.

"Обмін утримуваними особами повинен бути розблокований, не залежно, які там рухи відбуваються в межах Мінських угод. Медведчук показав, що він може це робити, коли ці 4 жінки прямували в Україну, мала місце нехороша якість людська, яка називається ревнощі Президента, який не міг покласти на себе лаври, що він сприяв цьому обміну, і цей обмін був заблокований. Потрібна була політична воля, якої немає у нашого Президента. Іншого виходу, окрім як змусити Зеленського виконувати Мінські угоди, немає, або не змусити, а відсторонити його від влади. Тоді просування в цьому напрямку буде " » - констатував Володимир Чемерис.

Раніше народний депутат України, голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук заявити, що мирне врегулювання конфлікту на Донбасі залежить повністю від політичної волі Володимира Зеленського.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

Роман Свечкоренко розкрив таємницю творців "Холостячки": не підпускали до Злати Огнєвіч до фіналу і приховали розлучення

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Михайло Поплавький запропонував змінити гімн "Ще не вмерла України...." на свою пісню, земляки сміються: "Ваша пісня і так гімно"

Показати ще

«Для того щоб не було загострень, для того щоб уникнути їх сьогодні і в майбутньому, необхідно виконання Мінських угод, які, в ході розмови між Путіним, Макроном і Меркель були визнані безальтернативними», – підкреслив парламентарій.

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань