Фахівці Держекоінспекції розробили два нормативно-правових документи, що дозволять уніфікувати роботу підприємств, діяльність яких пов’язана з медичними відходами.

Йдеться про такі документи:

  • Методику визначення викидів забруднюючих речовин при спалюванні небезпечних медичних відходів. Документ встановлює єдиний підхід до визначення питомих викидів, що генеруються під час роботи сміттєспалювального обладнання. Методика заснована на засадах Європейської системи інвентаризації «CORINAIR» і в подальшому дозволить чітко визначати відхилення від дозволів на викиди, а підприємствам – скорочувати емісію забруднюючих речовин;
  • Правила експлуатації об’єктів поводження з медичними відходами. Зокрема, передбачається обов’язкова установка на печі устаткування та засобів регулювання викидів – газоочисників, електрофільтрів тощо. Також встановлюються вимоги щодо процесу спалювання медвідходів, регулярності експертиз ґрунтів та стічних вод, пожежної безпеки на підприємстві.

«Ухвалення цих документів необхідне для того, щоб утилізація медвідходів проходила безпечно для довкілля. Так, наразі в Україні діють Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами. Однак ця сфера, враховуючи пандемію та утворення більшого обсягу засобів індивідуального захисту, відпрацьованих інструментів тощо у лікарнях, потребує детальнішого регулювання», - зазначив Андрій Мальований.