В результаті перевірки ПрАТ «Суха Балка» Держекоінспекція виявила не впровадження ефективних технологій поводження з шахтними водами.

«Під час позапланової перевірки ПрАТ «Суха Балка», що проводилась за дорученням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля встановлено, що підприємство здійснює відкачку шахтних вод для запобігання затоплення шахт та передає їх до балки Свистунова без належного очищення. У таких стоках містяться хлориди, азот амонійний, завислі речовини, залізо, нафтопродукти, нітрати, нітрити, сульфати, феноли, фосфати, БСК5. Забруднюючі речовини негативно впливають на загальний стан річки Інгулець, яка залишається важливим джерелом питного та господарського водопостачання Криворізького регіону», - зазначив Андрій Мальований.

Він додав, що у ДП «Кривбасшахтозакриття», на балансі якого знаходиться ставок-накопичувач балки Свистунова, відсутній дозвіл на спеціальне водокористування. Тож приймання шахтних вод здійснюється з порушенням.

«Наразі Держекоінспекція готує припис підприємству щодо усунення порушень. ПрАТ «Суха Балка» буде зобов'язане впровадити ефективні технології, аби знизити рівень їх мінералізації перед скиданням у водні об'єкти», - додав Андрій Мальований.