Представники ОРДЛО знову закликають Зеленського ввести до складу переговорної групи по Сходу України Віктора Медведчука.

На першу пропозицію влади ОРДЛО Київ не відповів, а тому після чергового засідання ТКГ риторика "ЛНР" і " ДНР " стала помітно жорсткішою.

"Завдяки" зусиллям "нинішньої української делегації зупинився прогрес у гуманітарній частині переговорного процесу, який зайшов у повний глухий кут", - заявили в ОРДО.

"Резюмуючи вчорашнє засідання, стає очевидно, що пану Зеленському слід терміново потурбуватися кадрами в рамках української делегації. Вкрай важко вести предметний діалог з тими, хто не знає, навіщо в принципі вони знаходяться в переговорному процесі, в якому переговорному процесі, який конфлікт обговорюють і за якими документами їм потрібно працювати"– - кажуть в "ЛНР".

Влада ОРДЛО знову пропонує Зеленському ввести до складу гуманітарної підгрупи Віктора Медведчука.

Популярні новини зараз

Колишня Остапчука Олена Войченко показала, як живе з дітьми зараз: таке свято у них щодня?

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще

"Розуміючи, що з нинішньою командою України в гуманітарній групі домовленостей не досягти, і враховуючи наявний позитивний досвід і результативність взаємодії з паном Медведчуком, коли він представляв Україну в переговорах з гуманітарних питань, ми заявили про готовність продовжувати роботу в частині вирішення гуманітарних питань з ним, якщо він знову представлятиме Україну",- сказано в заяві делегації "ДНР".

"Така позиція республік обумовлена лише єдиним фактором: пан Медведчук сприяв появі частки здорового глузду в української сторони в той період, коли представляв Україну в переговорах з нами. У нинішніх українських представників такий здоровий глузд повністю відсутній. Ми припускаємо, що і зараз розумне і взаємоповажне ведення прямих переговорів дозволить розблокувати переговорний процес в даному напрямку", - підкреслили в делегації "ЛНР".

Щоб підкріпити свої наміри реальними діями, влада ОРЛО знову підтвердила намір передати Києву без будь-яких додаткових умов трьох утримуваних жінок через Медведчука або визначеного ним представника. Однак при цьому нарікають, що Україна не бажає забирати цих жінок.

З цих заяв стає цілком зрозуміло, що переговори з обміну і з інших гуманітарних аспектів в ТКГ практично заморожені. І розморозити їх тепер можна лише за допомогою залучення Медведчука. Але чи зважиться Зеленський зняти з лідера опозиції сфабриковані звинувачення і припинити політичне переслідування заради повернення полонених додому? На тлі повного глухого кута в переговорах з політичного врегулювання конфлікту є шанс на зрушення хоча б в гуманітарних питаннях, але Київ повинен діяти, а не сидіти склавши руки. Медведчук на прохання попереднього президента повернув з ОРДЛО півтисячі українців і нічого натомість не просив. Судячи із заяв з Донецька і Луганська, політика там поважають і готові з ним працювати, і Зеленський міг би заради країни використовувати вплив Медведчука і звільнити людей з в'язниць, як раніше допоміг повернутися додому півтори тисячі українців.

Ігор Вальський для сайту "112 Україна"

Редакція може не погоджуватися з думкою автора і не несе за нього відповідальність