Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Країна ризикує замерзнути і залишитися без світла. Що робить влада Зеленського? Посилює і без того проблемні відносини з Росією і Білоруссю, які могли б нам допомогти, але працювати з Зеленським вже просто не бажають. В Україні сьогодні тільки один серйозний політик намагається налагодити відносини з сусідами – Віктор Медведчук. І влада переслідує Медведчука за це. Ця деструктивна політика Зеленського угробить Україну.

У 2014 році, восени, була схожа ситуація. Україні загрожував блекаут і холодні батареї. Тодішня влада була розумнішою за Зеленського, а тому звернулася до Медведчука з проханням домовитися з Росією, а також ОРДЛО про постачання енергоносіїв. Він це успішно зробив, а ми були зі світлом і теплом в квартирах.

Україна не підготувалася до цієї зими, і у нас дефіцит газу, вугільні склади порожні. Чи варто нагадувати, що ще в 2019 році Медведчук домовився про прямі закупівлі газу у Росії по 175 дол. Це були довгострокові контракти, і нам би не довелося сьогодні купувати газ в Європі по 1000 дол. Зеленський відмовився. Як відмовився і від інших пропозицій Медведчука. Сьогодні Зе-президент пропонує "Газпрому" знижку в 50% за транзит понад контракт. Виглядає як акт капітуляції перед Росією і визнання абсурдності політики президента. І того, що наша труба може перетворитися в будь-яку хвилину в музей металобрухту.

Те ж саме стосується і поставок вугілля. Якщо взяти імпорт вугілля на сьогодні, то в цьому імпорті 64% - російське вугілля. І тільки 20% — американський і 10% — вугілля з Казахстану. Іншого вугілля немає. Потрібно домовлятися з Росією, знову ж таки. Якщо не домовимося, виникне ситуація, при якій Україні не вистачить електроенергії. Її можна було б купити у Білорусі, але і з нею наша влада посварилася. Критичну нестачу енергоресурсів Україна може компенсувати тільки налагоджуючи відносини, в тому числі і торговельно-економічні, з сусідами.

Популярні новини зараз

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Сестра на годину: українська школярка вигадала, як заробити у вільний від навчання час

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

Доведеться мазати маргарин? Українцям розкрили очі на нові цінники вершкового масла, до кінця року піднімуть ще на 15%

Показати ще

"Я постійно кажу про те, що треба відновлювати відносини з Росією, і пан Зеленський, як би він цього не хотів, є президентом країни і повинен виходити з того, що повинен відстоювати інтереси України на всіх рівнях. Я давно відстоював точку зору того, що пану Зеленському треба зустрічатися з паном Путіним, треба вирішувати спільні проблеми, в першу чергу торговельно-економічні. В першу чергу, а можна і в головну чергу, - питання миру на Донбасі, тому що без Росії цього зробити не можна, і це знають у всьому світі. Дивно, чому цього до кінця не усвідомлює пан Зеленський", - говорить Віктор Медведчук.

І тут знову дилема: щоб домовитися з росіянами, Зеленському вже потрібно просити Медведчука, тому що керівництво Росії прямо сказало, що з нинішньою українською владою не працює і не буде. Що робить Зеленський? Переслідує Медведчука і пропонує Росії обміняти його. Що? Це налагодження відносин з Росією? Та такими темпами ми прийдемо до того, що не буде ні миру в Україні, ні газу, ні тепла, ні світла. Зеленський доводить Україну до ручки, ставлячи на чільне місце особисті інтереси.

"Ми все одно прийдемо до того, що будемо домовлятися з сусідами, з Росією і Білоруссю, в першу чергу - країнами СНД. Це вигідно не тільки в питаннях енергетичного забезпечення, це ще й вигідно безпосередньо в питаннях конкурентоспроможності нашої продукції на ринках цих країн. Саме тому ми і говоримо: відновлення торговельно-економічних відносин з Росією і СНД є першочерговим завданням для економіки країни, а реалізацією цього першочергового завдання для економіки країни є підвищення рівня життя, рівня економіки, а значить, і рівня забезпечення громадян в Україні", — говорить Медведчук. І він правий. Ми до цього прийдемо. Але вже без Зеленського і його "зеленої" банди.