Як повідомляє Центр інформації УПЦ про це Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів у новому випуску програми «Слово Предстоятеля».

Предстоятель УПЦ розповів одну історію зі свого життя, коли він ще трудився у Свято-Троїцькій лаврі.

За словами архіпастиря, в ті радянські часи до насельників підсилали різних агентів, які випитували у монахів, як вони відносяться до влади СРСР та Комуністичної партії.

«Була в монастирі одна така донощиця - молода дівчина Тамара. Щоб увійти в довіру до насельників монастиря, а потім доносити на них до КДБ тощо, дівчина вдавала з себе біснувату. А монахи дуже жаліли таки людей та допомагали їм.

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Мій товариш пономарив у храмі. Пономар приходив до храму завжди за пів години до богослужіння, щоб все підготувати. Він займався у вівтарі своєю роботою і чує в храмі вереск страшний. Вийшов і бачить Тамару, яка перед іконою крутиться в якихось конвульсіях. Монах підійшов та каже: «Я ж тебе знаю. Що ти прикидуєшся біснуватою? Я ж тебе бачив третього дня і вчора, ти була здорова». А вона ще більше кричить, корчиться. Каже: «Тамарко, я зараз тебе перевірю. В мене у вівтарі є ікона. Я зараз цю ікону винесу до тебе. Якщо ти впадеш перед нею і будеш кричати, то ти біснувата, якщо ні, то ти здорова». Пономар узяв піднос, на якому виносили просфори, накрив його рушником, підходить до дівчини та каже: «Ось ця ікона, поцілуй її». Тамара почала одразу кричати, впала на землю, стала плювати, корчитися. Тут він і каже: «Тамарко, тепер я тебе зловив, що ти брехунка. Це не ікона свята, це піднос». Зняв рушника та показав їй», - розповів Блаженніший.

Але, на жаль, історія на цьому не завершилася.

Через деякий час, як зауважив Блаженніший, ця дівчина дійсно стала одержимою. Вона вже не падала й не корчилася, але дуже страждала. Монахи її жаліли та допомагали. «Я вірю, що ті страждання, які перетерпіла вона вже в дійсності, очистили її від гріха», - додав владика.

«З Богом не можна жартувати. Ми можемо жартувати один з одним. У нас можуть бути вдалі жарти або невдалі. Але з Богом ніяким жартами не можна жартувати. Тому що жарт із Богом, рано чи пізно, перетворюється на дійсність», - наголосив Митрополит Онуфрій і побажав кожному Божого захисту від усякого зла.