Держекоінспекція направила претензію ПрАТ «АК «Київводоканал» щодо відшкодування більш ніж 24 мільйонів гривень збитків, завданих довкіллю внаслідок забору вод з артезіанських свердловин без спеціального дозволу.

«Таку суму шкоди було розраховано в результаті позапланової перевірки, яка проводилась на підприємстві ще на початку жовтня. Тоді інспектори виявили низку порушень. Серед них - забір підземних вод з артезіанських свердловин без спеціального дозволу на користування надрами. Підприємство вичерпало близько 18,6 мільйона кубометрів води. Таке хаотичне водокористування без дозвільних документів призводить до виснаження підземних водоносних горизонтів, і як наслідок – посилення дефіциту ресурсу», - заявив Андрій Мальований.

Він додав, що ПрАТ «АК «Київводоканал» протягом місяця може відшкодувати суму збитків добровільно. У разі відмови – Держекоінспекція звертатиметься до суду.

Крім того, 29 жовтня Держекоінспекція розпочала ще одну перевірку підприємства - за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.