Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Настав час, коли потік інформації, який отримує людина, став настільки рясним і суперечливим, що виникає закономірне питання - кому вірити? Адже навіть офіційні структури в різних сферах часом видають інформацію, що заперечує все те, що подавалося тими самими структурами раніше. Не дивно, що люди губляться в цьому нескінченному вирі мінливих трендів, політичних гасел, рекламних слоганів та пропагандистських маніпуляцій», - сказав митрополит Антоній.

Далі владика пояснив, кому ж у цій ситуації можна довіряти.

«Думаю, для християн питання варто розглядати дещо в іншій площині. Адже зі Святого Письма знаємо, що довіряти будь-кому в грішному земному житті - заняття взагалі невдячне: «Кожна людина говорить неправду» - говорить Псалмоспівець (Пс. 115:2). І він же нагадує: «Не надійтеся на князів, на синів людських, в них нема спасіння» (Пс. 145:3)», - зазначив архієрей.

Християнину слід обережно ставитися до будь-якої інформації, як би активно її не розносили світові ЗМІ, вважає митрополит Антоній.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: дефіциту в Україні не уникнути, відчай у путіна та останній спочинок королеви Єлизавети II Дайте "тюбику" чорної ріпи, не пустуйте з дзеркалом і помахайте гракам: що обов'язково потрібно зробити 26 вересня Екстрасенс Макс Гордєєв проговорився про звільнення всіх східних областей України: про що говорить цифра 10 на картах таро Українські пенсіонери можуть легко втратити пенсії: що не слід затягувати на пів року
Показати ще

Водночас він додав, що набагато важливіше питання, не наскільки можемо довіряти отриманій інформації, а наскільки вона взагалі важлива для спасіння наших душ.

«Дуже часто втягують у різні протистояння. Примушують прийняти той чи інший бік у жорстоких конфліктах, які, якщо вдуматися, нам не потрібні. Другорядні і третьорядні речі подаються, як щось найважливіше. Але якщо подивитися на все це крізь призму здорового глузду, з погляду вічного життя, стане зрозуміло, що все це суєта, яка не стоїть витрачених сил і нервів», - продовжив владика.

Керуючий справами УПЦ вважає, що як тільки відчуємо, що від отриманої інформації починаємо палахкотіти гнівом, відразу ж варто обсмикнути себе і запитати: а наскільки це важливо для спасіння моєї душі? «І раптом виявиться, що все те, що тільки-но здавалося безперечно важливим, стане чимось безглуздим, негідним, вторинним, а то й божевільним», - додав він.

«Завжди варто тримати в умі молитву і думку про спасіння душі - і лише ними порівнювати всі реальні чи надумані проблеми, які згодовують нам ЗМІ та соцмережі. Тільки тоді зможемо стриманіше та розумніше підходити до сприйняття будь-якої інформації. І тоді питання, кому можна, а кому не можна вірити - вирішиться саме собою», – підсумував митрополит Антоній.