Як повідомляє Центр інформації УПЦ історія про святого князя увійде до циклу «Небесна Україна» - серії відео про просвітителів, які досягли святості, духовних і культурних особистостей в історії України, які стали відомі не лише на рідній землі, а й поза її межами.

«Знімальна група змінює одну локацію за іншою, долаючи тисячі кілометрів, відвідуючи незвичайні місця України та за кордоном у пошуках правди. Все це - щоб зрозуміти, як одна людина зуміла прожити своє життя - князем, військовим, державним діячем, прийняти чернецтво та стати святим. Як це вдалося Феодору Острозькому? Відповіддю і стане цей фільм», - поділилися творці фільму.

У благодійному фонді «Фавор», який відкрив збір коштів на зйомки, закликали підтримати створення православного фільму про святого князя.

«Життя таких особистостей як преподобний Феодор Острозький є духовним та історичним прикладом для кожного з нас», - зазначили у Фонді.

***Преподобний Феодор, князь Острозький, походив із роду святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Русі.

Популярні новини зараз
Експерт з США назвав, що допоможе Україні безперечно перемогти: "Росія не зможе напасти знову" Оля Полякова зізналася, що з дитинства любила чоловіків старшого віку: "Вадим називав мене своєю молодшенькою" Наташа Корольова блиснула "п'ятою точкою" в дивній позі і без білизни: "Позитивні емоції" Жінка вирішила довести, наскільки "хороше" життя в росії, запивши ложку солі "санкціонкою": "І г*вна не проблема тяпнути"
Показати ще

Будував храми та відстоював Православ'я на Волині.

Наприкінці життя князь Феодор прийняв чернецтво у Києво-Печерській лаврі та велику схиму з ім'ям Феодосій. Похований у Дальніх печерах Лаври, над його труною відбувалися дива.

Наприкінці XVI - на початку XVII століття князь Феодор Острозький був канонізований.