Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Він деталізував, що в цю суму входять такі санкції:

- 20,2 мільйона гривень внаслідок скиду неочищених стічних вод;

- майже 9 мільйонів гривень через загибель водних живих ресурсів;

- близько 900 тисяч гривень внаслідок забруднення земельних ресурсів.

Популярні новини зараз
"Холостяка" із Топольським не буде? Григорій Решетник запропонував роль серцеїда Клопотенку: "Цілуватимуся з Юлею" 100 тисяч добровольців з Північної Кореї можуть взяти участь на боці Росії у війні проти України Головне за 6 серпня: біль Тараса Тополі, підколки Зеленського, новий чоловік Злати Огнєвіч та зниження зарплат українців Арестович та білоруси: чи чекати нового наступу найближчим часом від "наших сусідів"
Показати ще

Останню суму збитків – 4,5 мільйона гривень, підприємству було розраховано нещодавно на основі результатів лабораторних досліджень проб стічних вод та довідки, яку надало комунальне підприємство.

«Нагадаю, що на початку жовтня до річки Тетерів потрапило понад 14 тисяч кубометрів неочищених стічних вод внаслідок виходу з ладу обладнання на КП «Житомирводоканал». Однак цьому передувала ще низка фактів забруднення підприємством річки. Так, у пробах, відібраних ще у вересні, інспекція виявила понаднормовий вміст низки забруднюючих речовин та розрахувала 2,5 мільйона гривень збитків», - зазначив Андрій Мальований.

Він додав, що наразі Держекоінспекція спрямувала матеріали за цими фактами до Управління СБУ у Житомирській області та Житомирської обласної прокуратури. Таке масштабне забруднення довкілля тягне за собою кримінальну відповідальність для посадових осіб підприємства.