Таку думку висловили представники консалтингової компанії McKinsey, повідомляє ГМК Центр.

Згідно з даними McKinsey, на сьогодні середній показник частки металобрухту у виробництві сталі в світі становить 30%. І надалі його споживання зростатиме, оскільки країни взяли курс на декарбонізацію.

Зокрема, на думку партнера McKinsey Бенедикта Цоймера, найбільшим попитом серед споживачів буде користуватися брухт з низьким рівнем викидів СО2 і енергоємністю.

Голова американської компанії Newell Recycling Equipment Скотт Ньюелл підкреслив, що один зі світових лідерів в металургії – Китай – буде нарощувати імпорт брухту.

"Китай прагне використовувати більш високий відсоток брухту і знижує відсоток виробництва сталі з залізної руди. Китаю потрібно імпортувати брухт, а не залізну руду і вугілля, щоб досягти цілей зі скорочення викидів в навколишнє середовище і більш рентабельному виробництву сталі», – розповів Ньюелл.

Популярні новини зараз
Головне за 29 вересня: Цибульська на Щекавиці, світло подорожчає на 84%, Лукашенко готує мобілізацію, а Король із Зеленським Індія і Китай поставили путіну ультиматум щодо України: "Він це інтерпретував по-своєму" Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення В Україну повертається літо: які області добряче пригріє сонечко, прогноз погоди на 27 вересня
Показати ще

Нагадаємо, раніше українські металурги звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням скоротити безконтрольний експорт металобрухту з України, оскільки підприємства вже зіткнулися з дефіцитом сировини. Якщо експорт не буде припинений, країна зіткнеться з масштабною кризою в металургійній галузі і не зможе виконати зобов'язання з декарбонізації, взяті на себе раніше.

У свою чергу в Міністерстві економіки намовили два варіанти вирішення цієї проблеми: Положення про тимчасову заборону експорту металобрухту з України, і проект закону про підвищення експортного мита з 56 до 200 євро/тонна. Однак жодне з цих рішень так і отримало розвиток.

Раніше головний аналітик CMK Center Андрій Тарасенко повідомив, що ЄС планує ввести заборону на експорт брухту для захисту свого виробника, і Україні, на його думку, слід вчинити так само.