Як повідомляє Центр інформації УПЦ преподобний Нестор вважається покровителем спортсменів, журналістів, істориків та тих, хто навчається.

17-річним юнаком Нестор прийшов до преподобного Феодосія, став послушником у Києво-Печерській лаврі та прийняв послух літописця. До 1113 року він створив «Повість временних літ».

Завдяки Нестору ми знаємо про створення слов'янської грамоти Кирилом та Мефодієм, про хрещення княгині Ольги у Константинополі, а князя Володимира у Херсонесі.

Літописець засуджував будь-яке насильство, був проти міжусобиць. Свою позицію він висловив у «Сказанні про життя і загибель блаженних страстотерпців Бориса і Гліба».

Згадуючи себе, Нестор часто називав себе грішним. Проте він - єдиний руський подвижник, хто входить до числа святих римсько-католицької церкви.

Популярні новини зараз
Оля Полякова захотіла, щоб Олексій Арестович вклав її в ліжко на очах чоловіка: "Нехай дивиться" Головне за ніч: дефіциту в Україні не уникнути, відчай у путіна та останній спочинок королеви Єлизавети II Екстрасенс Макс Гордєєв проговорився про звільнення всіх східних областей України: про що говорить цифра 10 на картах таро Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі
Показати ще

Преподобний Нестор помер у віці 65 років. Нині його мощі зберігаються у Ближніх Антонієвих печерах Києво-Печерської лаври.

До святого Нестора звертаються за допомогою у навчанні, захистом від усілякого зла та у пошуках роботи.

Нестор був упевнений, що книги, «навчають мудрості, помірності та корисні для душі».

Святий Нестор є покровителем Київських духовних шкіл, розташованих на території Києво-Печерської обителі, а також істориків, богословів, науковців та журналістів.

Також у день пам'яті преподобного Нестора в Україні відзначається День української писемності та мови.