60,8% українців переконані, що найбільшу відповідальність за опалювальний сезон несуть центральна влада, і вони повинні з державного бюджету покрити додаткові витрати на опалення шкіл, лікарень, дитячих садків.

Про це свідчить опитування компанії SOCIS, проведене з 29 жовтня по 4 листопада 2021 року, передає Цензор.НЕТ.

"Основною причиною кризових явищ в енергетиці України і нестачі запасів газу і вугілля переважна більшість опитаних (41,4%) назвали некомпетентність української влади. 36,9% назвали причиною енергетичної кризи корумпованість влади. Ситуацію на світових ринках газу і вугілля вказали 11,2% опитаних», - йдеться в дослідженні.

60,8% респондентів переконані, що найбільшу відповідальність за опалювальний сезон несуть центральна влада, і вони повинні з державного бюджету покрити додаткові витрати на опалення шкіл, лікарень, дитячих садків і т.п. у зв'язку з істотним зростанням цін на газ і вугілля.

"Це відповідальність місцевого самоврядування, тому додаткові видатки на опалення мають компенсуватися з бюджетів місцевих громад – вважають 13,3% опитаних», – додали автори дослідження.

Популярні новини зараз
Після звільнення Лиману ЗСУ знайшли накрадений "скарб" окупантів: у таке навіть важко повірити Екстрасенс Макс Гордєєв попередив про можливість повторного наступу окупантів на Харків: "Тримайтеся" Окупанти не можуть порозумітися з новоприбулим "м'ясом": суперечки з командирами і бійки між собою На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником
Показати ще

Терміни проведення дослідження: 29 жовтня – 4 листопада 2021 року. Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старше 18 років), статі, типу поселення (місто/село) і поділу на області.

Нагадаємо, з 23 енергоблоків державних ТЕС працює всього 3. Кожен другий блог державних ТЕС простоює через брак вугілля.