Кабінет Міністрів звільнив керівника державного підприємства "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця через його відмову зупинити виплату держпідприємством боргів перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.

Про це йдеться в повідомленні держпідприємства.

"Кабінет Міністрів України зібрався на позачергове засідання у суботу, 13 листопада, щоб звільнити мене з посади директора ДП "Гарантований покупець". Це виключно політичне рішення. Я буду оскаржувати його в законному порядку та відстоювати свою ділову репутацію, професійну честь і гідність", - цитує пресслужба слова Петриковця.

Він зазначив, що причиною його звільнення стала відмова виконувати "незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків виробниками електроенергії з відновлюваних джерел".

"Держпідприємство у відповідності до закону спрямувало 19,3 млрд гривень коштів від НЕК «Укренерго» на погашення заборгованості перед виробниками. Так вимагає закон і жодні спроби політичного тиску, телефонні дзвінки і погрози не змусять державне підприємство відступити від норм закону і використати ці кошти як заманеться політикам", - повідомили в компанії.

Популярні новини зараз
Євген Кошовий пояснив, звідки у "Квартал 95" гроші під час війни Зростання пенсії з 1 жовтня: у Мінсоцполітики пояснили, кому варто розраховувати Українцям у жовтні виплатять по кілька сотень гривень: хто і як зможе отримати Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

За інформацією міжфракційного депутатського об’єднання "Чиста енергія - здорове довкілля", після звільнення Петриковця, Кабмін через підконтрольний йому Ощадбанк заблокував розрахунки з "зеленими" інвесторами.

Нагадаємо, "Укренерго" залучило 825 млн доларів цільових єврооблігацій для розрахунку з «зеленими» інвесторами. Ці кошти були у відповідності до закону перераховані «Гарантованому покупцю», який мав виплатити борги перед інвесторами.