Господь дає силу і вільну волю людині, щоб він прощав і творив добро.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів у новому випуску програми «Слово Предстоятеля».

Предстоятель нагадав слова з 36-го псалма, які закликають ніколи не чинити зла: «ухиляйся від зла і здійснюй благо».

"Якщо людина робить зло явно, тоді по відношенню до нього діють євангельські слова:» якою мірою будете міряти, таким відміряють вам" (Мф. 7:2), а якщо - таємно, то тоді виконуються слова зі Святого Письма: «хто риє яму, той впаде в неї» (Притч. 26: 27)», - нагадав Предстоятель.

Митрополит Онуфрій навів приклад з життя про двох сусідів, які ворогували один з одним. Дійшло до того, що один із сусідів вирішив спалити будинок іншому, заплативши двом п'яницям. Чоловіки насамперед вирішили для хоробрості випити.

Популярні новини зараз
Соловйов закликав розстріляти військкомів: паніка серед пропагандистів ще ніколи не була такою Головне за ніч: Дантес став "батьком", дружини мобілізованих з "ДНР" скаржаться на знущання кадирівців, якими будуть зарплати у 2023-2024 Головне за 27 вересня: Боря Моісеєв помер, ЗСУ схопили в полон свіжого москвича, а українці дізнались дні опалювального сезону Які документи необхідні для виїзду чоловіків: без цього перетнути кордон не вдасться навіть тим, кому дозволено
Показати ще

«Але Бог так дав, що п'янчужки переплутали будинки і спалили будинок самого замовника. Тоді було ще одне диво. Поруч жила черниця, яка побачила, що горить будинок сусіда, і полум'я вже переходить на її дах. Не знаючи, як це зупинити, вона взяла ікону Божої Матері "Неопалима Купина" і обійшла три рази свій будинок з образом і молитвою. Будинок сусіда нарешті згорів дотла, а на будинку черниці полум'я і соломинки не обпекло. Так буває»коли "хтось копає іншому яму" - він падає в неї сам",- підкреслив Блаженніший.

За словами Предстоятеля УПЦ, земне життя - це академія, в якій всім викладається наука, проте один постійно вчиться, а інший-ні. Але ми повинні заохочувати себе до науки.

"Ми повинні змушувати себе прощати, робити добро, терпіти людей. Звичайно, важко робити добро тому, хто робить зло тобі. Але Господь так вчить нас. Якщо я ношу ім'я християнина, то Господь говорить нам: "Любіть ворогів своїх, благословляйте проклинають вас, творіть добро ненавидять вас і моліться за переслідують вас «щоб вам бути синами Отця вашого, що на небі "» Мф. 5: 44). Це найвищий ступінь любові. Так, ми ще не досягли такої міри, але якщо не можеш робити ворогові добро, то хоча б не роби йому зла. Для цього нам Бог дав силу-не для того, щоб показувати своє геройство, а для того, щоб боротися з собою, - для цього Господь дав нам вільну волю і силу волі, щоб ми змушували себе робити добро»,- підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій.