Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це розповів викладач Київської духовної академії Андрій Музольф.

Він розповів про умови та порядок звершення Таїнства, що описано у «Настільній книзі священнослужителя».

«Небезпечно хвора дитина може бути хрещена за відсутності священника дияконом, псаломщиком і навіть мирянином: чоловіком чи жінкою. Мирянин, який узяв на себе за потребою звершення Таїнство Хрещення, повинен бути віруючим християнином і усвідомлювати важливість цього Таїнства. Крім того, він повинен правильно вимовити таємнозвершувальні слова: «Хрещається раб Божий (раба Божа, ім’я) в ім'я Отця (перше занурення), і Сина (друге занурення), і Святого Духа» (третє занурення). Хрещена таким чином людина по видужанню повинна бути доставлена до священника разом з особою, яка звершила Хрещення. Священник, попередньо переконавшись шляхом докладного опитування в тому, що Хрещення звершено правильно, лише довершує Хрещення і звершує Таїнство Миропомазання», - пояснив Андрій Музольф.

Викладач Київських духовних шкіл нагадав, що у сучасній практиці: у лікарні, у реанімації, можливо хрестити людину і через обливання, головне, щоб правильно були вимовлені слова хрещальної формули.

Андрій Музольф нагадав, що церковна історія знає у виняткових випадках і хрещення піском землею, оскільки вода у Таїнстві Хрещення символізує землю, спогребіння з Христом.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: можливість ядерного удару путіна, гідний удар України по лукашенку та "сюрпризи" опалювального сезону 22/23 Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку Данилов запевнив у гідному ударі для Лукашенка: "Отримають відповідь, на яку не розраховували" Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення
Показати ще

Викладач Київських духовних шкіл розповів про умови, яких потрібно дотримуватись, якщо сталася ситуація, коли необхідне хрещення людини мирянином.

«Головна та неодмінна умова у хрещенні мирянином є те, щоб він сам був православним християнином. Також наступні дві основні умови для хрещення людини мирянином - загроза життю хрещаємого і неможливість у короткий час звернутися до священника. Особливо важливо, здається мені, знати тайнозвершувальну формулу православним лікарям і медсестрам, щоб перед лицем швидкої смерті хрестити людину. Це займає менше хвилини, а людина буде врятована, для неї відчиняться двері до Царства Небесного», - підсумував Андрій Музольф.