Як повідомляє Центр інформації УПЦ про це сказав Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій у проповіді.

Блаженніший нагадав притчу про зцілення Спасителем гадаринського біснуватого (Лк.8:26-39), яка, за його словами, вчить смиренню та викоріненню гордині.

«Горда людина плекає в собі зухвалість і боягузтво, більше того, якщо людина догоджає гордині, а не живе за заповідями, то йде до демонів, а не до Бога», - зазначив Предстоятель УПЦ.

Митрополит Онуфрій підкреслив, що потрібно вчити себе смиренню, тому що гординя - це вада, яка робить людину боягузливою або зухвалою. «Якщо бачимо боягузливу людину, яка тремтить від того, що миша пробігла, знайте, ця людина горда. Гординя - брехня, яка підкорює людину злим пристрастям і вбиває, а смирення - істина, почуття, яке підкоряє людину волі Божій», - розповів архіпастир і закликав увесь час трудитися над своєю душею і утихомирювати думки, що повстають усередині.

«Якщо з'явилися думки, що «я розумний, красивий, талановитий», не треба їм вірити, треба сказати, що Бог сильний, а я порох і попіл і сильний лише тому, що Бог дає мені сили. Дари, які Господь дає нам, зобов'язують нас змирятися, а не гордитись. Треба любити Бога понад усе», - підсумував Блаженніший.

Популярні новини зараз
Лукашенко докладеться до російської могилізації: вже дав добро Пільгові умови не світять: хто з українців не зможе вийти на пенсію раніше Перець, виноград, гриби: ціни на овочі на найбільшому гуртовому ринку Як закупити дрова перед опалювальним сезоном: спрощена процедура для українців
Показати ще