Рішення влади тиснути на бізнесмена Ріната Ахметова шляхом затримки виплати цільових "єврооблігацією" тільки його компаніям, є необдуманим рішенням і матиме негативні наслідки для України на зовнішніх фінансових ринках.

Про це йдеться в аналітичному звіті інвестиційної компанії Concorde Capital.

"Якщо Зеленський дійсно вирішив використовувати відстрочку виплати ГарПока Ахметову як інструмент тиску на нього, це не виглядає розумним кроком. Більшість інших порушених "зелених" виробників є міжнародними інвесторами, в той час як серед покупців недавніх «зелених» єврооблігацій є ЄБРР. Дискримінація деяких зелених виробників не допускається", - говориться в звіті інвесткомпанії.

У звіті наголошується, що статус облігацій «Укренерго» як «зелених» і «стійких» може бути поставлений під сумнів подібними діями уряду.

Раніше інвесткомпанія Dragon Capital повідомила, що політична дискримінація окремих компаній при виплаті коштів цільових «зелених» єврооблігацій підриває довіру інвесторів до Уряду України і призведе до негативної реакції на боргові зобов'язання українських компаній.

Популярні новини зараз
Голова розвідки Буданов назвав дату входу ЗСУ до Криму, війна добігає кінця: "Виходимо на адмінкордони 1991 року" Головне за ніч, 1 жовтня: розлучення Брежнєвої та Меладзе, нові росіяни в пакетах, причина смерті Єлизавети II та зростання цін на фрукти Арінін день 1 жовтня: чому потрібно взяти ягоди і не смикати коханого, заборони та прикмети на сьогодні Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення
Показати ще

Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед «зеленими» інвесторами через цільові «зелені» єврооблігації під державні гарантії. 15 Листопада виплати отримали всі компанії, крім однієї компанії - ДТЕК ВДЕ.

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.