Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це голова Синодального відділу Української Православної Церкви із соціально-гуманітарних питань протоієрей Сергій Екшиян розповів на YouTube-каналі «Православная Церковь».

«Усі люди мають різні можливості. Кожен сам визначає розмір милостині і, напевно, суть таки не в якійсь кількості чи сумі, а у тому, наскільки ти виявився вчасним і корисним для людини. Це може бути зовсім невелика пожертва, але вона буде дуже важливою саме наразі. Також розмір пожертвування залежить від можливостей. Ми знаємо, що бідна вдова віддала дві останні лепти, і вона залишилася ні з чим. Але вона вирішила дати цю жертву», – пояснив священник.

Отець Сергій Екшиян на прикладі вчинку бідної вдови – євангельської історії – розповів про суть християнської милостині.

«Господь закликає до того, що жертовність має полягати у тому, що подаєш її не від надлишку свого: те, що не торкнеться твого бюджету, а бути трохи вищим за це, дати навіть більше, на шкоду собі», - наголосив священник.

Популярні новини зараз

Укрзалізниця спростила купівлю квитків: тепер без черг до каси і достатньо тільки смартфона

Ольга Сумська не запросила сестру Наталію на день народження матері: "Розставити всі крапки"

"Гузнолизів достатньо...": українська медсестра розповіла про несправедливість, одні отримали - 10 тис. грн, а "улюбленці" 40 тис. грн

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Показати ще

Голова Соціального відділу УПЦ нагадав про рекомендації апостола Павла (2Кор.8:11-13) для християн з Коринфу, до яких він звертався з проханням про збирання пожертв для Єрусалимської Церкви.

Апостол радив кожному визначити міру милостині для себе, та відкладати певну суму заздалегідь для того, щоб, коли прийдуть по допомогу, було що віддати.

«Якщо ти налаштований допомогти у потребах іншим, то про цю допомогу потрібно заздалегідь думати та визначити якусь міру. Яка це міра буде, нехай кожен визначає сам. Головне, щоб вона була і були накопичення для того, щоб була можливість вчасно допомогти людині, яка звернеться», - підсумував отець Сергій Екшиян.