13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед» зеленими "інвесторами через цільові "зелені" єврооблігації під державні гарантії

Зрив платежу за єврооблігаціями офіційно пояснюється " перевіркою дій попереднього менеджменту держпідприємства»

Українське державне підприємство "гарантований покупець «затримує виплати за» зеленими" єврооблігаціями, заблокувавши платіж на адресу компанії ДТЕК.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

"Українська державна компанія" гарантований покупець " відстрочує погашення дворічної заборгованості перед виробниками сонячної та вітрової енергії. 15 Листопада новий директор Вадим Уліда зажадав припинити грошову операцію; 16,27 млрд грн було виплачено виробникам електроенергії і 3 млрд грн повернуто на рахунки гарантованого покупця», – повідомляє Міжнародне агентство.

Популярні новини зараз
Куди і коли "кине" мобіків путін з білорусі і які міста під загрозою: прогноз експерта Головне за ніч, 1 жовтня: розлучення Брежнєвої та Меладзе, нові росіяни в пакетах, причина смерті Єлизавети II та зростання цін на фрукти Гороскоп на жовтень 2022 для всіх знаків Зодіаку: Водолії у пошуку кохання, а Тельці зможуть стати багатшими Білоруси оточили польський кордон із великими валізами: бояться початку мобілізації від Лукашенка, але боротися не хочуть
Показати ще

Зрив платежу за цільовими єврооблігаціями на офіційному рівні пояснюється «перевіркою дій попереднього менеджменту держпідприємства», відзначає агентство.

Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед «зеленими» інвесторами через цільові «зелені» єврооблігації під державні гарантії.

Кошти були виплачені всім юридичним особам за винятком компаній групи ДТЕК, який керівництво ДП і Держбанку в ручному режимі видалили з платіжних доручень.

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.

Інвестиційна компанія Dragon Capital повідомила, що політична дискримінація окремих компаній при виплаті коштів цільових «зелених» єврооблігацій підриває довіру інвесторів до Уряду України і призведе до негативної реакції на боргові зобов'язання українських компаній.

Котирування єврооблігацій українського уряду відреагували обвалом на дії уряду з блокування виплат.