Україна активно присутня на сторінках світових ЗМІ. Але Foreign Policy, The Guardian, Forbes та інші провідні ЗМІ пишуть не тільки про російські війська на кордоні, але також і про внутрішню політичну боротьбу. Про це писали у колонці на сайті "Кореспондент" юрист-міжнародник Віталій Кіба.

Разом з тим, як зазначає Кіба, далеко не всі західні ЗМІ пишуть, що Путін готується ось-ось напасти на Україну. Він наводить статтю під назвою «Росія не збирається атакувати Україну», яку опублікував на сайті Foreign Policy експерт-міжнародник Джефф Хон, докторант Лондонської школи економіки і політичних наук.

"Джефф Хон аргументує, що окупувати Україну буде для Москви «дорого, небезпечно і безглуздо», – повідомляє експерт.

У той же час, Кіба наводить і протилежну точку зору в особі газети The Guardian, яка називає концентрацію російських військ на кордоні з Україною «Планом Б для Путіна».

За словами Киби, The Guardian пише, що одна з причин погіршення відносин між Києвом і Москвою – це звинувачення української влади на адресу голови політради «опозиційної платформи – за життя» Віктора Медведчука.

Популярні новини зараз

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Поліклініки запрацюють за новим "погодинним" графіком: кому не доведеться стояти в чергах

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

Лілія Сандулеса нарешті розповіла, чого натерпілася у шлюбі з Іво Бобулом: "Це була помилка"

Показати ще

"The Guardian пояснює, що з обранням Володимира Зеленського президентом України були надії, що відносини налагодяться, але вони не виправдалися. А в якості однієї з причин, що обурили Москву, називає звинувачення в державній зраді щодо Віктора Медведчука», – інформує експерт.

Кіба звертає увагу, що впливова англійська газета зробила акцент на тому, що Медведчук – близький друг Володимира Путіна.

"Впливова англійська газета підкреслює, що Медведчук – це найближчий друг Володимира Путіна в Україні», – зазначає автор.

Разом з тим, Кіба робить висновок, що The Guardian «не займає однозначно антиросійську позицію», а концентрацію військ пояснює тим, що Кремль готується «оперативно реагувати на можливі провокації».

"Увага, питання! А на чиї провокації готується реагувати Кремль? Судячи з тексту, The Guardian має на увазі провокації з боку України. Нічого собі висновок?» - констатує юрист-міжнародник.

У той же час, пише Кіба, Британська BBC розглядає ситуацію біля кордонів України з позиції військово-політичного блоку НАТО.

"BBC також повідомляє, що, згідно з повідомленнями ЗМІ США," минулого тижня Вашингтон попередив своїх союзників в ЄС Про інформацію розвідки, яка передбачає, що Москва готується до можливого вторгнення в Україну», – підсумовує юрист-міжнародник Віталій Кіба.