Про це заявив народний депутат з фракції "Слуга народу" Дмитро Кисилевський.

"Ця ситуація, по-перше, мала би дуже сильно турбувати уряд, тому що українська металургія - це дуже значна частина української економіки, це 10-12% ВВП, і такою галуззю ризикувати, мабуть, не варто. Тут 200 тисяч робочих місць, цим точно не треба ризикувати", - сказав Кисилевський.

За його словами, Росія нині також розглядає можливість щодо підвищення експортного мита на брухт до 100 доларів, що створить ще більший ажіотаж довкола брухту на світовому ринку, і його обсяги вивезення з України зростуть. Тож, на думку депутата, український уряд має негайно заборонити експорт брухту, щоб захистити металургійну галузь, для якої брухт є необхідною сировиною.

"Уряд бездіяльний у цьому питанні. Вони роблять якесь повідомлення про те, що розглядається у них урядовий законопроєкт, обговорюється якась урядова постанова про заборону експорту металобрухту… Але все це залишилося словами. Жодного рішення уряд не ухвалив", - повідомив Кисилевський.

Депутат не виключив, що у разі нездатності уряду ухвалити рішення на захист металургів, необхідно буде приймати рішення про заборону експорту брухту у парламенті.

Популярні новини зараз

В Ощадбанку з пенсіонерів здирають останні копійки за "стару ганчірочку", яку називають карткою: "Змусили шкандибати додому..."

Микита Джигурда побив Отара Кушанашвілі відразу після нардепа і притиснув балетну "курагу" Волочокової до плеча-Настя в істериці

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Показати ще

"Це довше. Але якщо уряд не може нічого заподіяти в цій ситуації - мабуть, треба буде законодавчо це питання вирішувати", - пояснив Кисилевський.

Як відомо, представники металургійних підприємств звернулися з відкритим листом до президента Володимира Зеленського і закликали його врятувати металургійну галузь України, яка потерпає від дефіциту сировини. Адже, якщо підприємства залишаться без брухту, доведеться скорочувати виробництво і звільняти персонал.

Раніше народний депутат Муса Магомедов заявив, що, якщо не ввести заборону на експорт металобрухту, на Україну очікує масштабна криза в металургії, що негативно позначиться на бюджеті, який недоотримає 1,5 млрд доларів.