Як повідомляє Центр інформації УПЦ про це Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів у новому випуску програми «Слово Предстоятеля».

«Святі угодники Божі - це «люди, які прожили на землі в різні епохи, але своєю любов’ю до Бога відкрили серця і стали здатні прийняти Божу благодать, яка їх очистила і зробила святими. А нині вони моляться перед Престолом Божим за нас і допомагають із Божого благословення», - зазначив Предстоятель.

Архіпастир пригадав історію життя про допомогу святих.

««Один чоловік, який був добрим парафіянином, захворів і вже лежав на смертному одрі. До нього почали приходити близькі, аби попрощатися, прийшов і сусід. Він попросив, щоб усі вийшли з кімнати. «Прости мене, сусіде, - звернувся він до хворого, - тому що я хотів тебе вбити. Це було давно. Ти ходив на завод отримувати гроші, а коли повертався лісом додому, то я вирішив тебе вбити і забрати гроші. Ось я засів у лісі і чекав, коли ти наблизишся до мене. Але коли ти з’явився, то я побачив, що з тобою ще йде старець і молода дівчина. Ти постійно з ними розмовляв. Я побоявся напасти на вас трьох - і таким чином Бог зберіг мене від вбивства». Хворий почав згадувати. Так, дійсно був такий час, коли він отримав гроші на заводі та повертався через ліс. Він дуже боявся йти один лісом і молився святителю Миколаю і святій мучениці Параскеві, на честь яких був збудований храм у його селищі. Коли помираючий розповів сусіду, що ішов тоді лісом один, то вони зрозуміли, що його супроводжували святий Миколай та мучениця Параскева, які за Божим благословенням прийшли йому на допомогу. Врешті одному вони зберегли життя, а іншого врятували від страшного гріха - вбивства», - розповів Блаженніший.

Популярні новини зараз
Зірка "Дизель шоу" Єгор Крутоголов передав ЗСУ корисний презент для відплати окупантам: "До перемоги" Голова розвідки Буданов назвав дату входу ЗСУ до Криму, війна добігає кінця: "Виходимо на адмінкордони 1991 року" Куди і коли "кине" мобіків путін з білорусі і які міста під загрозою: прогноз експерта Білоруси оточили польський кордон із великими валізами: бояться початку мобілізації від Лукашенка, але боротися не хочуть
Показати ще

Предстоятель зазначив, що святі угодники Божі часто нам невидимо допомагають, особливо в тих обставинах, коли потребуємо допомоги.

Митрополит Онуфрій закликав берегти себе від гріха і не гніватись на ближніх.

«Треба любити Бога, треба молитися угодникам Божим, щоб вони допомагали жити так, аби ті, хто оточують, були нашими друзями, братами, товаришами, котрі не будуть шукати нашої смерті у певні критичні хвилини, а зможуть підставити своє плече або поспівчувати, коли нам важко і потрібна стороння допомога», - підсумував Блаженніший.