Про це йдеться в листі генерального директора компанії ДТЕК ВДЕ до наглядової ради Ощадбанку.

«Ми вважаємо, що уповноважені особи Ощадбанку, які могли сприяти зупинці розрахунків з виробничими компаніями ДТЕК ВДЕ, порушили базові принципи банківської діяльності щодо законності і незалежності відповідно до яких, зокрема, державний банк повинен будувати свою роботу на основі Конституції та інших законів України, дотримуватися законності безпосередньо у своїй діяльності і виконувати лише ті операції, які визначені банківським законодавством, і на підставі тих правил, які визначені Національним банком України», - йдеться в листі.

В ДТЕК ВДЕ таке ставлення банку розцінює як дискримінацію компанії, як одного з інвесторів у розвиток відновлюваної енергетики України.

«Ми звертаємося до вас з проханням провести перевірку викладених фактів і підтвердити відповідність дій менеджменту Ощадбанку чинному законодавству, стандартам корпоративного управління та ділової етики, щодо нездійснення платежів 12-15 листопада 2021 року за платіжними документами "гарантованого покупця" на адресу компаній ДТЕК ВДЕ», - йдеться в листі.

Нагадаємо, 13 листопада уряд через Ощадбанк заблокувало виплату боргів перед "зеленими" інвесторами з коштів цільових "зелених" єврооблігацій під державні гарантії.

Популярні новини зараз

Сестра на годину: українська школярка вигадала, як заробити у вільний від навчання час

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Доведеться мазати маргарин? Українцям розкрили очі на нові цінники вершкового масла, до кінця року піднімуть ще на 15%

Показати ще

15 Листопада виплати отримали всі компанії, крім однієї компанії – ДТЕК ВДЕ.

ДТЕК повідомив західним кредиторам про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.

Світові ринки відреагували падінням котирувань українських цінних паперів і підвищенням ризику дефолту країни на 20%.