Як повідомляє Центр інформації УПЦ, Божественну літургію та канонізацію священномученика у Свято-Покровському кафедральному соборі звершив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

За традицією було оголошено рішення Священного Синоду УПЦ щодо встановлення шанування святого та зачитано його житіє.

Потім новопрославленому святому заспівали тропар, кондак та величання.

Як повідомлялося раніше, рішення про канонізацію священика Михаїла Под'єльського Священний Синод УПЦ ухвалив 17 серпня 2021 року.

канонізаціz священномученика Михаїла Под'єльського
канонізаціz священномученика Михаїла Под'єльського

Популярні новини зараз

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Українцям вимагають заборонити куріння не тільки в громадських місцях, а й у себе вдома: подиміти на балконі не вийде?

Лілія Сандулеса нарешті розповіла, чого натерпілася у шлюбі з Іво Бобулом: "Це була помилка"

Показати ще

***

Священник Михаїл Под'єльський народився 21 травня 1878 року у місті Ніжин Чернігівської губернії у сім'ї диякона. Спочатку проходив служіння у Чернігівській єпархії в якості диякона. У 1925 році був посвячений у сан ієрея і направлений в Прилуцьке благочиння.

1930 року вперше затриманий Прилуцьким НКВС. Після звільнення змушений перевестись до села Зазим'я Броварського району. Незважаючи на тиск місцевої радянської влади на новому місці служіння, активно продовжував виконувати свої пастирські обов'язки, відмовлявся закривати церкву, здійснював для місцевих мешканців церковні обряди та таїнства.

19 листопада 1937 року було виписано ордер на арешт отця Михаїла за звинуваченням у «антирадянській агітації». Згідно з протоколами, на допиті отець Михаїл поводився спокійно, заперечуючи всі висунуті звинувачення. Трійка при Київському облуправлінні НКВС 20 листопада присудила розстріл з конфіскацією майна.

27 листопада рівно о 24.00 вирок привели у дію. Про це свідчить акт розстрілу. Тіло, як і більшість інших розстріляних, відвезли до Биківнянського лісу.