Як повідомляється на сайті компанії, пілотний проект реалізується спільно з Міжнародним підрядником Weatherford.

Нафтогазовий бізнес ДТЕК в рамках пілотного проекту провів апробацію глибинних камер на свердловинах Семиренківського родовища для визначення причин виникнення непрохідності під час геофізичних досліджень. ДТЕК Нафтогаз реалізує проект спільно з міжнародною сервісною компанією Weatherford, яка виступає в ролі підрядника по спуску камер в свердловини. Постачальником відеокамер виробництва DHVI є компанія Symoil. Камери можуть використовуватися в екстремальних умовах - при тиску до 1000 атмосфер і температурі до 150-160°С.це дозволяє застосовувати їх для обстеження свердловин глибиною понад 5000 м в режимі реального часу.

Використання глибинних відеокамер дозволяє точно визначити причину виникнення непрохідності по стовбуру свердловини. При їх застосуванні на свердловинах Семиренківського родовища ДТЕК Нафтогаз скоротив терміни усунення непрохідності свердловин більш, ніж на 75% і знизив на 40% вартість робіт. Використання відеокамер істотно підвищує операційну ефективність, скорочує терміни простою свердловин і сприяє нарощуванню видобутку газу.

"ДТЕК Нафтогаз застосував глибинні камери для обстеження свердловин вперше в Україні. Камери продемонстрували свою ефективність на Семиренківському родовищі, і компанія планує використовувати їх надалі. Завдяки нафтогазовому бізнесу ДТЕК, в Україну залучаються новітні світові технології, які ніколи раніше не застосовувалися в національній нафтогазовій галузі. Це сприяє розвитку газовидобутку і зміцненню енергетичної безпеки країни", - зазначив генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.

Раніше повідомлялося, що ДТЕК «Нафтогаз» впровадив інтегровану систему цифрових двійників родовищ. Семиренківське родовище стало першим, повністю включеним в систему. Унікальне для України цифрове рішення дозволяє віртуально моделювати будь-які процеси на родовищі і отримувати дані щодо зміни параметрів в будь-якій точці системи, що об'єднує підземну і надземну частини.

Популярні новини зараз
Куди і коли "кине" мобіків путін з білорусі і які міста під загрозою: прогноз експерта Головне за ніч, 1 жовтня: розлучення Брежнєвої та Меладзе, нові росіяни в пакетах, причина смерті Єлизавети II та зростання цін на фрукти Головне за 30 вересня: путін впав у марення, Зеленський подав заявку до НАТО, Каменських злила Ані Лорак, а Аліна Паш почула поклик На українських АЗС піднялися ціни на бензин: яка ситуація з іншими видами палива
Показати ще

Використання сучасних технологій і глибока цифровізація бізнесу дозволяє компанії збільшувати видобуток газу. Так, ДТЕК Нафтогаз за результатами 3 кварталів 2021 року відзвітував про збільшення видобутку на 11% - до 1,5 млрд куб. м.