Компанія ДТЕК ВДЕ просить Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) визнати схеми з невиплатою коштів за цільовими зеленими єврооблігаціями ДП «гарантований покупець» порушенням чинного законодавства та зобов'язати погасити борги.

Про це йдеться в листі компанії ДТЕК Ботієвська вес до НКРЕКП.

Згідно з документом, станом на 12 листопада 2021 року загальна сума боргу перед виробниками «зеленої» е/е склала 28,5 млрд грн. Основним інструментом часткового погашення заборгованості мали стати зелені єврооблігації вартістю $825 млн, випущені НЕК «Укренерго» під держгарантію пропорційного спрямування коштів усім виробникам «зеленої» енергії.

Однак кошти були виплачені частково і непропорційно - з 19,3 млрд грн, отриманих від випуску облігацій, 3,04 млрд грн залишилися на рахунках ГарПока.

"Гарантований покупець" і його уповноважені особи своїми діями шляхом оплати заборгованості всім виробникам з ВДЕ, крім декількох виробників, у тому числі ДТЕК ВДЕ, порушили недискримінаційний і рівний підхід, принципи функціонування ринку електроенергії та Ліцензійні умови», - йдеться в листі компанії.

Популярні новини зараз

З червоної зони готові вийти шість областей: коли і де чекати послаблення карантину

Українка придбала болти та гайки замість омріяного iPhone: доведеться платити кредит

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Показати ще

Нагадаємо, 13 листопада уряд через Ощадбанк заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами з коштів цільових "зелених" єврооблігацій під державні гарантії.

15 Листопада виплати отримали всі компанії, крім однієї компанії-ДТЕК ВДЕ.

ДТЕК повідомив західним кредиторам про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.

Світові ринки відреагували падінням котирувань українських цінних паперів і підвищенням ризику дефолту країни на 27%.