Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, заговенням називається останній день перед тривалим постом. Цього дня дозволяється їсти скоромне - не пісну їжу.

Піст починається 28 листопада - наступного дня після дня вшанування апостола Филипа, одного з 12 найближчих учнів Господа Ісуса Христа, і закінчується напередодні великого свята Різдва Христового - 6 січня.

Різдвяний піст також називають Филиповим, або «Филипівка».

Порівняно з Великим постом перед Великоднем, він менш суворий, оскільки можна їсти рибу. Під час Різдвяного посту за Уставом слід утримуватись від продуктів тваринного походження - м'ясних, молочних продуктів та яєць.

Міру утримання під час посту віруючі узгоджують зі своїм духівником, залежно від своїх життєвих обставин.

Популярні новини зараз

Зірка серіалу "Кухня" Іван Рудаков помер у реанімації: пішов з життя через наслідки вірусу

Слава Камінська розповіла, як у неї віднімало ноги під час виступів з Сміюхою: "Ходила до психолога"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

Цікавою особливістю є те, що починаючи з 4 грудня - свята Введення у храм Пресвятої Богородиці, на одній із частин вечірнього богослужіння, утрені, хор починає співати різдвяні катавасії - короткі песнеспіви, які приспівуються наприкінці кожної з восьми пісень богослужбового канону. «Христос раждается - славите; Христос с небес - срящите (зустрічайте. - ред.); Христос на земли - возноситеся! Пойте Господеви, вся земля, и воспойте людие, яко прославися», - так звучить перша з циклу катавасій, і ми відчуваємо: Різдво вже на порозі.

На святкових службах періоду підготовки до Різдва - наприклад, 19 грудня, у день пам'яті Миколая Чудотворця, - на утрені співаються особливі різдвяні стихири.