Відтоді, як на посаду голови Укрзалізниці у серпні призначили нове керівництво, почався процес повернення у компанію посадовців, які керували компанією за часів Євгена Кравцова – колишнього начальника залізниці, який прославився корупційними скандалами. Про це написав голова ГО «Промислово-підприємницька спілка» Володимир Каспрук для «Апостроф».

Як відомо, звільненню Кравцова в 2020 році передувало визнання зриву плану реструктуризації компанії та провалу лібералізації ринку локомотивної тяги, а також корупційні скандали навколо «УЗ». Проте, як тільки на залізницю прийшло нове керівництво, почали повертатися менеджери, які були звільнені після відходу Кравцова від справ.

«У підсумку, нині управлінська вертикаль в «УЗ», а особливо її середня ланка, знову насичена кадрами з сумнівною біографією, які походять з орбіти екс-голови правління компанії Кравцова», - пише експерт.

Серед таких людей, до прикладу - Наталія Запольська, яка була заступником директора Департаменту персоналу та кадрової політики за часів Кравцова, а потім була звільнена. Вже у вересні 2021 року вона повернулася до УЗ і пішла на підвищення: стала директором Департаменту персоналу та кадрової політики. Знаходиться в дружніх відносинах і обмінюється інформацією з іншою екс-помічницею Євгена Кравцова Валерією Сироватською, пише експерт.

Також до компанії повернувся Вячеслав Єрьомін, який у Кравцова був операційним директором. Наразі він - в.о. директора з комерційної роботи та логістики і радник голови УЗ.

Популярні новини зараз
Екстрасенс Макс Гордєєв проговорився про звільнення всіх східних областей України: про що говорить цифра 10 на картах таро Катя Нікітіна проміняла "Жіночий квартал" на бутси з гетрами і вирушила підкорювати український футбол: "Підписала контракт" Хто отримає збільшені пенсії з 1 жовтня: названо конкретні суми та категорії осіб Українські пенсіонери можуть легко втратити пенсії: що не слід затягувати на пів року
Показати ще

Повернувся до УЗ і Андрій Букін, який був заступником директора філії «Південно-західна залізниця» під час каденції Кравцова. Зараз він - в.о. директора цієї ж філії. До речі, Брат Андрія – Павло Букін, займав посаду голови державного концерну «Укроборонпром».

Нагадав Каспрук також і про повернення до УЗ Олександра Красноштана. У Кравцова він був директором департаменту організації внутрішніх та міжнародних пасажирських перевезень. Новий керівник УЗ повернув його у якості начальника служби приміських пасажирських перевезень. Саме він, за інформацією експерта, лобіює проект City Express та купівлю поїздів Stadler, яка вже стала рекордною корупційною схемою в УЗ.

«Бандурко Ганна – ще одна особа, яку можна назвати «мастодонтом» корупційних схем «Укрзалізниці». Бандурко очолювала і очолює Філію «Центр сервісного забезпечення» УЗ. Вона також входить в перелік осіб, що були відсторонені з посад навесні 2021 року, проте повернулися на посади після призначення нового керівництва», - пише Каспрук.

За його даними, за час роботи в УЗ Бандурко запам’яталася громадськості та експертам оголошенням численних тендерів, які призвели до багатомільйонних переплат.

«Так, Філія «Центр сервісного забезпечення» закуповувала подарункові набори для першокласників з переплатою у 2 млн гривень, у підприємств з ознаками фіктивності, та неодноразово переплачувала на тендерах з закупівлі форменого одягу для співробітників», - написав Каспрук.

Як відомо, Укрзалізниця оголосила тендер на закупівлю 80 швейцарських потягів Shtadler, вартістю 31,5 млрд грн. Таким чином, ціна закупівлі - 12,5 млн євро за один потяг, і вона завищена від ринкової на 40%. Так, електропотяги Shtadler Німеччина купувала удвічі дешевше - за 6,3 млн євро, а Польща - за 7,5 млн. Таким чином, схема принесе мінімум 4 млн євро «відкату» з кожного потягу, разом - 300 млн євро.

Нагадаємо, за даними ТСК по УЗ, корупція на закупівлях у УЗ складає мінімум 8 млрд грн щороку. Тобто, щогодини з компанії крадуть 1 млн гривень. Єдиний шлях викорінити корупцію у компанії – провести реформу, яку вимагає від України ЄС, та розділити компанію на функціональні вертикалі, підсумували у ТСК.