Про це заявив народний депутат України Вадим Новинський, коментуючи прийняття у другому читанні змін до Податкового кодексу в ефірі телеканалу "Україна 24" 30 Листопада 2021 року.

«Розвинені цивілізовані країни завжди впроваджують політику протекціонізму по відношенню до власної промисловості, а під час світової пандемії коронавіруса – ще й підтримують і роблять всілякі поблажки, в той же час промислова політика української держави реалізується з точністю до навпаки – в черговий раз прийнятий закон, що змінює правила оподаткування і підсилює тиск на промисловий сектор, так і на малий і середній бізнес. Додаткові надходження до бюджету від рентної плати на видобуток залізної руди в 2021 році ніяк не пов'язані із зусиллями уряду – це світова кон'юнктура цін, і за підсумками року гірничодобувні підприємства України заплатять на 1,5 млрд доларів податків більше, ніж у минулому. Розширення бази оподаткування для гірничо-металургійного комплексу не обґрунтовано".

За словами Вадима Новинського, головним завданням влади в регулюванні економіки повинні бути економічне зростання, стабільні, прозорі і передбачувані правила, а також залучення інвестицій. Але податкове законодавство у нас змінюється набагато частіше, ніж встановлено Податковим кодексом, і це відштовхує інвесторів від України.

«Як представники великої промисловості ми завжди виступали за розумний діалог і консенсус між урядом і галузевими асоціаціями. Кілька місяців роботи над законопроектом показали, що, врешті-решт такий діалог і компроміс досягнуто, щоправда з окремо взятими групами «Довіра» і «за майбутнє» в частині оподаткування великих гравців агросектору, представники якого входять до цих груп.