Також там містяться норми, які свідчать про вибірковість та необ’єктивність влади у відношенні конкретних олігархів. Тому, якщо президент Володимир Зеленський не хоче підтвердити свій зв’язок з цим олігархом, то має ветувати законопроєкт. Таке переконання висловив народний депутат Михайло Цимбалюк.

«Влада вирішила знайти: а де є гроші? А давайте навантажимо українців! Тих, хто має землю, і на ній вирощує сільськогосподарську продукцію, давайте їм 1,5 тис. грн за гектар податку. Заробив 72 тис. в рік - давай будеш платити 19, 5% податків. Українців заставлятимуть йти в тінь. Подорожчають не тільки продукти харчування, але й всі товари», - пояснив він у ефірі телеканалу «Україна 24».

Він також повідомив, що отримав звернення від експертів щодо дискримінації бізнесів, яку викликало зняття 97-ї поправки, у якій йшлося про рівне навантаження в залежності від світових цін на руду: після її відхилення рента для залізної руди виросла, а для марганцевої – залишилася без змін.

«Таким чином, одні металургійні комбінати, які належать у тому числі іноземним інвесторам, наприклад, «Криворіжсталь» - навантажили податком. Але якимось чином, невипадково, рента для марганцевої руди не змінилася. Бо ця руда належить представникам іншого олігарху», - пояснив Цимбалюк.

Він висловив переконання, що такий неоднаковий підхід до бізнесу в залежності від того, якому олігарху він належить, викличе подив у міжнародних партнерів України, як то ЄС, МВФ, керівництво США та міжнародні бізнес-асоціації.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська розповіла про зміни в особистому житті на Старий Новий рік: "Ще один шанс"

Знову закохана? Злата Огнєвіч під боком у колишнього Ані Лорак Мурата розцвіла з букетом троянд

Колишня "Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, до кого її ревнував Олександр Еллерт і чи зраджував їй: "Саша позбавив мене невинності"

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

«Фракція монобільшості поставила президента в дуже незручне становище. Він зараз має або ухвалити цей законопроект, а значить прив’язати себе конкретно до одного олігарха, і потрапити в незручне становище на міжнародній арені. А якщо він його поверне на доопрацювання - то тоді можна в це внести правки і поставити всіх виробників в рівні умови», - резюмував нардеп.

Нагадаємо, Верховна рада ухвалила у цілому законопроєкт №5600, яким підвищуються податки для ряду галузей. За оцінками економістів, якщо цей закон буде ухвалено, ціни на всі товари та послуги в Україні зростуть мінімум на 15%.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що народні депутати відхилили поправку №97 і вивели з-під підвищеного оподаткування марганцеві руди, які в Україні монопольно добуває олігарх Ігор Коломойський, через його зв’язок з президентом Володимиром Зеленьским.