"Президент України під час своєї інавгураційної промови говорив, що встановлення миру для нього – завдання номер один»

Мирні переговори щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі провалені. Про це заявив народний депутат України Вадим Новинський в ефірі ток-шоу «Хард з Влащенко» на телеканалі «Україна 24» 30 Листопада 2021 року. За його словами, за два з половиною роки адже і певні зрушення, які вселяли оптимізм і надію на те, що мирний процес призведе до результату і стане реальністю, а не імітацією, як за Петра Порошенка – це і тривале перемир'я, і зустріч в Нормандському форматі в грудні 2019 року, і особиста зустріч українського і російського президентів в Парижі.

"Президент України під час своєї інавгураційної промови говорив, що встановлення миру для нього – завдання номер один, і заради цього він готовий вести переговори з усіма, сподіваючись, що це відбудеться дуже швидко. Але вже минуло два з половиною роки, і зараз дуже соромно спостерігати, як свої послуги з врегулювання конфлікту на Донбасі нам пропонує ще один світовий лідер – президент Турецької Республіки Реджеп Ердоган, а українська влада нездатна нічого зробити. Але ж справжня причина зриву переговорів полягає в тому, що людина, яка відповідала за ці домовленості з боку української влади, повністю їх провалила. Це голова офісу президента Андрій Єрмак"» Вадим Новинський зазначив, що єдиною об'єктивною причиною пробуксовування Мінського процесу можна назвати світову пандемію коронавірусу, під час якої були припинені роботи всіх переговорних майданчиків і закриті пункти пропуску в Донецькій і Луганській областях.

«Ми неодноразово підкреслювали, що перемир'я – це дуже добре, воно зберігає життя, але будь – яке перемир'я-тимчасово, і закінчується або миром, або війною. Тому й необхідні значні зусилля, адже умовна партія війни завжди активно втручалася, висувала ультиматуми і позначала «червоні лінії». Мені б не хотілося думати, що президент злякався, проте глава держави повинен розуміти, що найважливіше питання сьогодні і для нього, і для парламенту, і для уряду — це питання війни і миру на Донбасі. Необхідно відкинути в сторону всі інші питання і займатися тільки мирним процесом, - зокрема, прийняти значну кількість законів щодо реалізації Мінських угод. Якщо ми цього хочемо, необхідно рухатися в цьому напрямку і працювати, а не шукати причину невдач. Універсальна причина - завжди звинувачувати у зриві домовленостей Російську Федерацію. Але український народ на виборах доручив главі держави встановити мир і відновити територіальну цілісність країни, і досі чекає цього. Провал мирного процесу стане найбільшою поразкою президента Володимира Зеленського, адже немає нічого гіршого за невиправдані надії", - сказав Вадим Новинський.

Народний депутат зазначив, що падіння рейтингів президента Володимира Зеленського продовжиться, якщо не буде зроблено діяльних кроків щодо встановлення миру.