Голова політради "Опозиційної платформи - за життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що у відповідь на пропозицію повернути додому чотирьох українок, про звільнення яких він домовився, політик отримав репресії і переслідування.

"Знаєте, я був упевнений в тому, що влада піде на те, щоб, коли в січні поточного року представники ОРДЛО зробили заяву, що вони готові в односторонньому порядку, в якості гуманітарного акту, звільнити чотирьох жінок, які відбувають покарання або притягуються до кримінальної відповідальності і знаходяться в місцях позбавлення волі і видати їх Україні. Це не обмін, в односторонньому порядку. Більше того, я вам продовжу цей ряд, півтора місяці тому знову було зроблено пропозицію представників ОРЛО про видачу ще трьох громадян України, яких Україна розшукує в односторонньому порядку. Які дії влади-нульові. Чому? Тому що це запропонували зробити Медведчуку. Скажіть, а це має значення взагалі, кому запропонували для того, щоб забрати наших людей, яких шукають, людей, яких чекають рідні, близькі будинки, і які сподівалися, що, коли в січні ця інформація прозвучала, що вона буде реалізована, а що вийшло? Та нічого. Вийшло те, що мені так і не дали дозвіл виїхати на лінію зіткнення і отримати цих людей. У відповідь Я отримав репресії Політичні, незаконне кримінальне переслідування, яке накопичилося в якості помсти чинній владі, і яка реалізовувалася злочинними механізмами і діями СБУ. Ось все, що отримали", - висловився опозиційний політик в ефірі телеканалу UkrLive.

При цьому він додав, що складається враження, що українській владі не потрібні її громадяни.

"Тому, коли йдуть розмови, що потрібно звільняти людей, треба домовлятися про обміни, примітивно те, що, коли в односторонньому порядку намагаються звільнити вже 7 осіб - українська влада мовчить, набрала в рот води і ніякої реакції. Так що, громадяни України не потрібні?! Так ви не хочете отримати цих людей? А родичів у цих людей запитали, А як до цього ставиться більшість громадян, які чекають, щоб люди ці та багато інших, а називає сотні людей сьогодні київська влада, які перебувають на неконтрольованих територіях у місцях позбавлення волі. А як же ви збираєтеся домовлятися про обміни? Яким чином ви збираєтеся звільняти цих людей? Для цього діалогу тільки з Путіним недостатньо. Саме для цього потрібен діалог і з Донецьком, і з Луганськом, з представниками цих територій, ОРДЛО. Ось шлях для ефективного досягнення результату. Але влада на цей шлях так і не стала", - підсумував Віктор Медведчук.