Весь російський газ з величезною вигодою для нашої країни міг би йти в Європу через українську ГТС, але нас обійшли газопроводами і з півночі, і з півдня.

Ось чого домагалася за всі ці роки безрозсудна, непрофесійна, нікчемна українська влада. Про це в інтерв'ю телеканалу UkrLive заявив голова політради "опозиційна платформа – за життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Тобто, весь газ спокійно з величезною вигодою для України міг йти з Росії в Європу по газотранспортній системі. Але за цей час побудували газотранспортний новий коридор "Північний потік-2" і "Північний потік-1", Турецький потік, Балканський потік, який йде з Росії. Тобто, обійшли газотранспортні шляхи Україну з півночі і з півдня. Ось чого домагалася всі ці роки безрозсудна, непрофесійна, нікчемна українська влада. Не тільки, заради об'єктивності треба сказати, це відбувається при Зеленському. В основному це відбувалося і при Ющенку, і при Януковичі, і при Порошенку, і, на превеликий жаль, триває при Зеленському", – сказав політик.

Медведчук уточнив, що звичайно ж, в України є на сьогодні контракт з Росією на транзит газу до 2024 року, і цим вона себе забезпечувала і за цінами, і за обсягом.

"Тобто, зараз 40 млрд щорічно Росія повинна прокачувати або платити, у разі якщо таке прокачування відсутнє. А от якщо не запустять "Північний потік-2", то обсяги газу в Європі зменшаться, і удар буде завдано по горобцях в Європі, тому що горобці в Європі, ну, ми образно з вами говоримо, так, вони споживають газ і потребують збільшення в споживанні цього газу", – говорить нардеп.

Популярні новини зараз

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

Зірка серіалу "Кухня" Іван Рудаков помер у реанімації: пішов з життя через наслідки вірусу

Анастасія Волочкова розкрила страшну таємницю про неповнолітній інтим в балеті: "*буть з 14 років"

Катя Осадча вийшла в легкому халатику на вулицю взимку: "За ялинкою не сумую"

Показати ще

Якщо з яких-небудь причин обсяги поставок газу в Європу знизяться або припиняться, то, як вважає Віктор Медведчук, ціни на спотових ринках, обсяги, які наростають для реалізації на спотовому ринку в Європі зростуть.

"Зараз там приблизно в середньому 1100 дол-ось вони виростуть, припустимо, до двох тисяч, двох з половиною тисяч дол за тисячу кубів. Скажіть, по яких горобцях буде завдано удару? Я думаю, відповідь очевидна", - сказав він.

У числі іншого Віктор Медведчук підкреслив, що коли газопровід "Північний потік-2" буде запущений на повну потужність, то економічна привабливість транзиту газу по нашій газотранспортній системі зменшиться.

"Але це природно. Тільки думати треба про це було в 2007 – коли почалося будівництво "Північного потоку-1", в 2011 – коли почалося будівництво "Північного потоку-2", коли була ідея, яку відстоювали і Росія, і Україна, і Німеччина, коли був підписаний меморандум в 2002 році між Шредером, Путіним і Кучмою про створення газотранспортного консорціуму. І тоді б не було цих дурниць, щодо яких сьогодні нагнітається ситуація в Штатах, в Європі, в таких представниках Штатів в Європі, як у Польщі, ні якою ціною, ні за що не допустити "Північного потоку-2". Але ж це все можна було уникнути, тому що наша унікальна, універсальна газотранспортна система на вході мала обсяги прокачування по року 305 млрд, а на виході – 145-170, а поставляє Росія всього газу в Європу за підсумками 20 року десь приблизно 208 млрд кубів газу",-зазначив політик.