Комітет з питань енергетики, нафти та газу Асоціації правників України відправив лист-звернення прем’єр-міністру України Денису Шмигалю щодо факту відкритої економічної дискримінації та грубого порушення органами влади базових принципів функціонування ринку електроенергії.

Як повідомляється, 11 листопада НЕК "Укренерго" перерахувало 19,3 млрд грн від залучених облігацій на рахунок ДП "Гарантований покупець", пише Обозреватель.

А ДП "Гарантований покупець" 12 листопада спрямувало через державний "Ощадбанк" всі отримані від НЕК "Укренерго" кошти у розмірі 19,3 млрд грн на погашення боргів перед виробниками електроенергії з ВДЕ. Однак станом на 15 листопада на рахунки виробників електроенергії з ВДЕ надійшло лише 16,3 млрд грн, і деяким виробникам кошти не були зараховані.

Комітет АПУ у своєму зверненні наголошує: "Така ситуація грубо порушує базові принципи функціонування ринку, викладені у Законі України "Про ринок електричної енергії", згідно ч. 12 ст. 2 якого всі рішення та заходи суб’єктів владних повноважень, прийняті на виконання норм цього Закону, мають прийматися на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, відповідати меті, з якою повноваження надані, бути обґрунтованими, відповідати принципам неупередженості, добросовісності, розсудливості, пропорційності, прозорості, недискримінації та своєчасності.

В асоціації зазначають, що вибірковий підхід ДП "Гарантований покупець" до виконання обов’язків щодо погашення заборгованості за електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії, розцінюється як порушення принципів та правових основ функціонування ринку електричної енергії в Україні та як порушення зобов’язань України за Договором про заснування Енергетичного співтовариства та Угодою про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншого.

Популярні новини зараз

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Співачка Мята видала правду про Тіну Кароль, підробляла на задвірках: "Твоя кар'єра триває менше"

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

"Асоціація правників України, маючи на меті утвердження верховенства права в Україні та відстоюючи законні інтереси суб’єктів господарювання, які розвивають сектор відновлюваної енергетики України, закликає звернути увагу на неприпустимість допущення фактів дискримінації з боку держави", - підкреслюється в повідомленні.

Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами з коштів цільових "зелених" єврооблігацій під державні гарантії.

15 листопада виплати отримали всі компанії, крім однієї компанії – ДТЕК ВДЕ.

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.