Скандал з маніпуляціями цільовими коштами, залученими "Укренерго" для погашення заборгованості перед виробниками зеленої електроенергії, призвів до зниження рейтингу ДТЕК ВДЕ, повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий рейтинг емітента ДТЕК ВДЕ з рівня " B - "до рівня "CCC+".

На рішення агентства вплинули незаконні дії посадових осіб державних компаній, які призвели до непогашення історичної заборгованості перед ДТЕК ВДЕ за вироблену «зелену» електроенергію.

"Компанія ще не отримала $ 97 млн (3 млрд грн) історичної заборгованості, яку передбачалося погасити за рахунок коштів, отриманих від недавнього випуску єврооблігацій «Укренерго» на суму $825 млн.ми бачимо підвищені ризики для стягнення цієї дебіторської заборгованості через енергетичну кризу в Україні і недавню заяву президента України ..., тому ми знижуємо рейтинг ДТЕК ВДЕ з «B-» до «CCC+», - йдеться в повідомленні агентства.

У своєму повідомленні S&P підкреслює, що хоча законодавство України передбачає пропорційний розподіл коштів на всіх виробників електроенергії з відновлюваних джерел, ДТЕК ВДЕ став єдиною компанією, яка не отримала оплати.

Популярні новини зараз

Рада збільшила розмір аліментів на дітей: платитимуть бабусі, брати і вітчими – деталі нового Закону

"Загиблий" на мітингу під Радою та зламані ребра: у поліції зробили термінову заяву після сутичок

Футболіст Олег Данченко вперше прокоментував смерть дружини: не може змиритися з втратою

Ірина Федишин втерла носа Олі Поляковій, показавши неймовірно довгі ноги: коротенька сукня не сховала нічого

Показати ще

Коментуючи рішення S&P, генеральний директор ДТЕК ВДЕ Маріс Куніцкіс зазначив: "Ми твердо переконані, що дискримінація щодо виплати боргу ВДЕ-виробникам дає негативні сигнали про існуючий високий ризик інвестування в українську економіку. Україні буде важко відновити довіру міжнародних інвесторів. І, що більш критично, цей скандал негативно вплине на подальший розвиток сектору відновлюваних джерел енергії, який є ключовим у процесі декарбонізації економіки України».

Компанія вважає рішення ДП "гарантований покупець «про невиплату заборгованості завідомо політичним і прямо суперечить всім зобов'язанням України перед європейськими інвесторами, які придбали єврооблігації НЕК»Укренерго".

Компанія вживає всіх можливих юридичних заходів щодо захисту своїх прав і законних інтересів як на національному рівні, так і у відповідних міжнародних організаціях.