Про це повідомили в lCC Ukraine (українському комітеті Міжнародної торгової палати).

«Проект 3акону у тому виглядi, у якому його опублiкувало Мiненерго, перетвориться в інструмент вимагання від власників енергетичних компаній або грошової винагороди за залишення бізнесу в спокої, або виконання певних дій у яких власники компаній не зацікавлені», - зазначається у зверненні lCC до Міністра енергетики Германа Галущенка.

lCC Ukraine переконана, закон створить корупцiйнi ризики, якi дозволять грубо порушувати право власностi, покривати безвiдповiдальнiсть менеджменту тимчасових адмiнiстрацiй та ставить учасникiв ринку в нерівне положення.

Згідно проекту закону, введення тимчасових адміністрацій можливе у всіх енергокомпаніях не залежно від форми їх власності. Але тимчасовим адміністратором може бути тільки представник держави, а рішення про введення адміністрації приймає Міністерство енергетики.

При цьому значна кількість енергокомпаній знаходиться в управлінні Міненерго: зокрема ряд обленерго і НЕК «Укренерго» .Кожна з перелiчених компанiй є природним монополiстом на ринках розподiлу та передачi електричної енергії.

Популярні новини зараз

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

55-річну жінку невідомий зіштовхнув з перону під потяг метро і втік: запам'ятайте це обличчя

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Показати ще

Тому Мiненерго не може вводити тимчасове управління суб’єктами ринку електричної енергії, оскільки є упередженим та може дискредитувати інші енергокомпанії.

На думку представників Міжнародної торгової палати, це приведе до того, що буде спонукати органи державної влади замовчувати як існуючі проблеми енергетичних держкомпаній, так i можливi незаконнi дії їх управлінців. Все це знижує довіру іноземних партнерів до українських енергокомпаній.

«Позбавлення державою власникiв контролю над своїми активами погiршить iнвестицiйну привабливiсть України та унеможливить iнтеграцiю енергоринку України з європейським. Введення тимчасових адмiнiстрацiй на пiдприємствах iноземних інвесторів однозначно буде квалiфiковано iнвесторами як непряма експропрiацiя», - підкреслюють в lCC Ukraine та рекомендують скорегувати проект закону згiдно мiжнародних норм та стандартiв.