Оригінал на сайті "Народний кореспондент"

Російський офіціоз – "РИА Новости" - повідомив, що "[прес-секретар президента РФ Дмитро] Пєсков не став коментувати слова [президента України Володимира] Зеленського, що Україна через [президента Туреччини Реджепа Таїпа] Ердогана передала Москві список утримуваних осіб на обмін", повідомляє 112.ua.

Інформаційним приводом для Питання-відповіді на брифінгу в Кремлі стало нагадування Володимиром Зеленським на своєму багатостраждальному прес-марафоні 26 Листопада, що він передав через Реджепа Ердогана список з 450 громадян України, які утримуються в Росії і на Донбасі.

ПреЗЕдент навів цей факт на підтвердження своїх близьких і довірчих відносин з турецьким лідером. Ця зустріч пройшла в кінці вересня ц.р. в Нью-Йорку "на полях" сесії Генеральної Асамблеї ООН.

"Щоб два рази не вставати", просто нагадаємо, що 1 вересня ц. р. цей же список Зеленський передав американському президенту Джо Байдену, але про ту історію в Києві вже забули – навіщо ворушити згаслий хайп?!

Популярні новини зараз

Дівчина з найбільшою кількістю татуювань в країні вирішила заховати їх: дві різні людини

Учасників "МастерШеф" змусили приготувати шедевр, поки горить маленька свічка: закінчилося сльозами та істерикою

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Дружина Юрія Ткача з "Квартал 95" показала, на кого насправді схожа крихітка Ліззі: "Старше на пару років"

Показати ще

Зрозуміло, має право на життя питання: "а чому ці ефектні жести преЗЕдента не мали ніяких наслідків?"- хоча точніше було б: чи розуміли ЗЕ і його команда, що такий підхід до звільнення українських полонених і ув'язнених свідомо тупиковий?"

У міжнародній політиці ефектність дії і його ефективність часто обернено пропорційні. Даний приклад-наочне тому підтвердження. А значить, публічна активність ЗЕ по звільненню утримуваних осіб (на Донбасі) і ув'язнених (в Росії) являє собою імітацію.

Ми навіть відкладемо в сторону питання " А навіщо Ердогану і / або Байдену займатися цим непростим питанням?".

Просто нагадаємо-питання звільнення полонених на непідконтрольній території України лежить в руслі Мінських угод, в той час як питання звільнення ув'язнених в Росії – це тема міждержавних переговорів.

Так от, до Мінських угод Ердоган ніякого відношення не має (з Байденом, як то кажуть, "не все однозначно", але питання полонених вже точно – не царська справа), з непідконтрольними Києву територіями не контактує, втручатися в питання російсько-українських відносин щодо українців, ув'язнених у в'язниці в РФ, він не стане. Відносини Анкари і Москви – це і так непростий вузол з численних взаємовигідних і "взаємопроблемних" процесів.

Водночас ОРДЛО не далі ніж 30 жовтня запропонували звільнити ще 3 громадян України в односторонньому порядку і передати їх Віктору Медведчуку. До цього невизнані ДНР і ЛНР в січні 2021 року запропонували Зеленському звільнити 4 українок, що мають терміни більше 15 років, за умови, що їх передадуть Медведчуку.

ПреЗЕденту стало прикро, що представники непідконтрольних територій вважають головним переговірником лідера опозиційної сили? Ціна образи - всі семеро громадян України, яких можна було звільнити Без всяких умов (і навіть без прив'язки de jure до просування Мінського процесу), як і раніше знаходяться в ув'язненні.

В цьому-то і вся дилема: можна працювати на результат, нехай і скромний, в даному випадку – повернути 7 українців додому. А можна красиво і ефектно імітувати процес, розмахуючи списком з 450 чоловік і роздаючи його світовим лідерам. Так що краще-7 з 7 або 0 з 450?

Для нормальних людей відповідь очевидна. Для Володимира Зеленського-теж. На жаль, це дві протилежні відповіді.

І преЗЕдент же не зупиняється - він вже обговорював питання полонених / ув'язнених з главою Єврокомісії. З тим же результатом.

Але ж на Банковій прекрасно знають, до кого потрібно звернутися, щоб продовжити після довгої паузи процес звільнення українців. А з усіма іншими ні бунтівні регіони, ні Кремль не будуть вести переговори, тому що не сприймають їх як переговірників.

Дмитро Джангіров

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань