Про це повідомляє прес-служба МВС.

Меморіальна дошка в пам'ять міністра УНР Олександра Мицюка, який обіймав цю посаду в 1918-1919 роках, встановлена на будівлі відділення поліції № 1 Краматорського районного управління поліції в його рідному селищі Олександрівка на Донеччині.

Перший заступник глави МВС Євген Єнін відзначив великий внесок вихідця з Донеччини в розвиток української державності, що суперечить наративам РФ.

"Приклад Олександра Мицюка-це свідчення того, що українська душа проявляється і в Донецькій області, і в Закарпатті, і в Одесі, і на території північних регіонів нашої держави. З історичних повідомлень ми бачимо, що ще 100 років тому він ясно усвідомлював всю сутність Московського більшовицького режиму. Ми повинні знати, поважати своїх героїв і брати приклад, тому що головна битва за незалежність ще попереду», - зазначив Євген Єнін.

На Донеччині відкрили меморіальну дошку на честь Олександра Мицюка
На Донеччині відкрили меморіальну дошку на честь Олександра Мицюка

Популярні новини зараз

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

61-річний водій помер за кермом після порятунку пасажирів: "відчував" смерть і висадив до ДТП

Марина Боржемська розповіла про зміни в особистому житті на Старий Новий рік: "Ще один шанс"

"Ганьба, нагадує ковбасу": нестаріюча Хайді Клум без трусів засвітила свою "хвіртку"

Показати ще

Голова ГО "Українська ініціатива" Юрій Косенко зазначив, що коріння сучасних державних інституцій було закладено під час Перших визвольних змагань 1917-1921 років, і серед державних діячів того часу є ціла плеяда жителів Донецької та Луганської областей.

"Олександр Міцюк був сином простого селянина з Донецької області, а його життєвий шлях присвячений одній меті – боротьбі за незалежність України. Він є одним із засновників сучасного українського Міністерства внутрішніх справ, міністром-практиком, який втілював реформи в складних умовах, а також вченим. Одним з перших він усвідомив злочинну, агресивну сутність концепції "русского мира» і передбачив, що буде далі", — повідомив Косенко.

Присутні вшанували свого співгромадянина покладанням квітів.

Олександр Міцюк народився в 1883 році в селищі Олександрівка Донецької області. Є соратником багатьох відомих діячів української революції, перебував на засланні. Коли почалися визвольні змагання 1917-1921 років, він відразу приєднався до них. Займав різні державні посади, в тому числі Міністра внутрішніх справ (1918-1919 рр).

Відомий вчений-юрист, економіст, соціолог, автор понад 60 наукових праць. Професор викладав у кількох вузах, а також був ректором Українського Вільного університету в Празі (Чехія).